Czytelnik: Brakuje oznaczeń na budowie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na nieprawidłowe, jego zdaniem, oznakowanie inwestycji w miejscowości Bronowo (gm. Stara Biała). Co na to odpowiedzialny za inwestycję Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku?

– Dlaczego nie ma oznaczeń oraz kierowania ruchem przy budowie ronda w miejscowości Bronowo? – zapytał nas czytelnik. Jak pokazał na zdjęciach, kierowca wjeżdżając na tę drogę, nie spodziewa się utrudnień, które napotyka.

Pytanie przekazaliśmy do Starostwa Powiatowego w Płocku.

– Oznakowanie robót związanych z realizacją inwestycji pn: “Rozbudowa skrzyżowania (budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym) drogi powiatowej nr 5205W (Płock) – gr. miasta – Draganie – Proboszczewice z drogą powiatową nr 2908W Srebrna – Draganie wraz z drogą gminną” realizowane jest na podstawie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu, posiadającego niezbędne uzgodnienia i opinie – tłumaczy Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku.

Jak dodaje, roboty budowlane realizowane są etapami, do których na bieżąco dostosowywana jest tymczasowa organizacja ruchu.

– Na obecnym etapie projekt zakłada oznakowanie robót za pomocą odpowiednich urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz znaków pionowych i nie przewiduje stałego kierowania ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej lub przez osoby upoważnione, z wyjątkiem sytuacji wymuszonych charakterem robót – wyjaśnia Zarząd Dróg Powiatowych w Płocku.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Pewnie osoba piszaca artykuł ma problem ze nie może przejeżdżac przez skrzyżowanie powyżej 80km/h jak dotychczas. W dodatku musi mieć problem ze wzrokiem bo z daleka widać wszystko.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji