REKLAMA

Czytelniczka: Wysokie drzewo zagraża mieszkańcom

REKLAMA

Z prośbą o pomoc zgłosiła się do nas czytelniczka, która mieszka przy ul. Dąbrowskiej w Płocku. Jak wyjaśniała, wysokie drzewo sprawia wrażenie, jakby w każdej chwili miało się przewrócić – chwieje się, zahaczając o linię wysokiego napięcia. Tłumaczyła, że pomimo zgłaszania sprawy w odpowiednich instytucjach, nikt nie chce pomóc mieszkańcom.

Chodzi konkretnie o drzewo przy ul. Marii Dąbrowskiej 17, bardzo wysokie, stojące przy linii wysokiego napięcia.

PowiązaneTematy

– Przy każdym lżejszym nawet wietrze drzewo zahacza o linię elektryczną – mówiła nam płocczanka. – Podczas silniejszych wiatrów lub burz, drzewo chwieje się, przechyla na różne strony, boimy się, że w końcu się przewróci – tłumaczyła.

Jak zapewniała, zgłaszała tę sprawę w różnych instytucjach, ale „nikt nie chce jej słuchać”. Była przy tym przekonana, że drzewo stoi na działce prywatnej. – Boję się, że jeśli drzewo się przewróci, może dojść do zniszczenia mienia pobliskich mieszkańców, a być może nawet zagrożenia ich zdrowia czy życia – mówiła mieszkanka pobliskiej posesji.

W związku z interwencją czytelniczki, poprosiliśmy o informację Urząd Miasta Płocka, pytając, czy i ewentualnie jakie działania może podjąć w sprawie tego drzewa.

Jak się okazało, drzewo, o którym mowa, rośnie na działce gminnej.

– W środę, 16 maja 2018 r., Ogrodnik Miasta wykonała oględziny terenowe drzewa (świerku) i w najbliższym czasie złoży wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o wydanie decyzji administracyjnej, zezwalającej na usunięcie drzewa – czytamy w odpowiedzi ratusza.

Jednocześnie Alina Boczkowska z zespołu współpracy z mediami przypomina, że w urzędzie funkcjonuje Biuro Interwencji i Informowania Mieszkańców, w którym pod numerem telefonu 24 364-55-55 mieszkańcy mogą zgłaszać m.in. takie sprawy.

Dziękujemy w imieniu czytelniczki za tak szybkie i pozytywne rozwiązanie tego problemu.