REKLAMA

Czytelnicy: Dramat, na ziemi leżą tony śmieci… Skąd bałagan z pojemnikami?

REKLAMA

Od 1 września nastąpiła zmiana firm odbierających odpady w sektorach I i IV (wykaz ulic w tych sektorach znajdziecie TUTAJ). Stąd konieczność wymiany kontenerów firm na tzw. odpady resztkowe. Otrzymaliśmy od naszych czytelników informację, że firma SUEZ zabrała swoje pojemniki, natomiast Eko-Maz nie dostarczył jeszcze swoich w co najmniej kilku miejscach.

Zgodnie z informacją na stronie Urzędu Miasta Płocka, usługi na terenie Płocka od 1 września świadczą (oprócz SUEZU) firmy: EKO-MAZ (sektor I – podsektory Ia, Ib, Ic, I d, Ie, If) oraz Remondis (sektor IV – podsektory IV a, IVb, IVc). Wiąże się to z koniecznością dostarczenia pojemników do zbierania odpadów resztkowych oraz zabranie pojemników przez firmę SUEZ, która świadczyła na tym terenie swoje usługi do 31 sierpnia br. Kontenery nowych firm miały być ustawiane sukcesywnie od 1 września.

We wtorek otrzymaliśmy natomiast od czytelników informację, że firma SUEZ zabrała swoje pojemniki, natomiast Eko-Maz nie dostarczył swoich w co najmniej kilku miejscach sektora I (chodzi głównie o część Podolszyc).

– SUEZ zabrał z terenu Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej na Podolszycach Południe pojemniki na śmieci. Eko-Maz, który od dzisiaj ma nas obsługiwać, nie podstawił nowych pojemników. W altanach leżą na betonie tony śmieci. Administracja tylko bezradnie rozkłada ręce. Za dwa, trzy dni będzie dramat – napisał do nas pan Piotr.

W tej samej sprawie interweniował pan Michał.

– Wczoraj na moim osiedlu, przy al. Jana Pawła II, nieopodal bloku 13, zauważyłem firmę SUEZ, która odbierała ostatni raz odpady z sektora 1. Zostały zabrane wszystkie odpady wraz pojemnikami na odpady komunalne. Dziś jest 1 września, a z tego co widziałem, przy wszystkich blokach Podolszyc Południowych nowa firma Eko-Maz nie postawiła pojemników na śmieci. W altanach śmietnikowych brakuje pojemników, więc ludzie śmieci kładą na ziemi. Ciekaw jestem, kiedy firma wstawi pojemniki? Ogólnie jest bałagan – napisał czytelnik.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka, czy wiedzą o tej sytuacji i jakie działania zostaną podjęte.

– Mamy wiedzę na temat niedogodności związanych z odbiorem odpadów w sektorze I – przyznał Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta. – W pozostałych sektorach takie niedogodności nie wystąpiły. Faktycznie, ma to związek ze zmianą operatora odbierającego odpady w tym sektorze – dodaje.Jak wyjaśnia, do 31 sierpnia odpady odbierała firma SUEZ, natomiast od 1 września sektor obsługuje firma EKO-MAZ. Ponieważ kontenery w altanach są własnością firm odbierających odpady, firma SUEZ przygotowała swoje kontenery do odbioru, natomiast firma EKO-MAZ dopiero rozstawia w sektorze I swoje kontenery i pojemniki.

– Sektor I charakteryzuje się dużą liczbą zabudowy jednorodzinnej, a także obejmuje duże skupiska mieszkańców na osiedlach w zabudowie wielorodzinnej. Nie jest możliwe, aby w ciągu jednej doby dokonać wymiany kilkuset pojemników i kilkuset kontenerów – informuje Konrad Kozłowski.

Nie oznacza to jednak, że śmieci w ogóle nie zostaną odebrane.

– Mamy zapewnienie od firmy EKO-MAZ, że najpóźniej do 6 września pojawią się wszystkie kontenery w altanach śmietnikowych. Nowością jest to, że wszystkie kontenery do segregacji śmieci na poszczególne frakcje będą w altanach śmietnikowych, a nie tak jak dotychczas, tylko te do frakcji odpadów zmieszanych – wyjaśnia urzędnik.

Zapewnia też, że firma obsługująca sektor I uprzątnie śmieci składane obecnie w altanach, a inspektorzy Urzędu Miasta Płocka na bieżąco monitorują sytuację w terenie.

Tu znajdziecie: NOWE HARMONOGRAMY ODBIORU ŚMIECI DLA DOMKÓW JEDNORODZINNYCH

Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. ********** ! says:

    Taki ******** jak zapłacę !

  2. Anonim says:

    Z fotek widać że tubylcy mają problem z segregacją

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU