REKLAMA

Czy schronisko doczeka się naprawy drogi?

REKLAMA

Jest w katastrofalnym stanie i wcale nie zachęca do tego, żeby odwiedzić znajdujące się przy niej schronisko dla zwierząt. Ulica Parowa, ułożona z betonowych płyt, nigdy świetna nie była, ale i czasy swojej, nędznej dość, świetności ma już dawno za sobą. Czy doczeka się naprawy?

Przypomnijmy – już ponad rok temu, w marcu 2016 roku, radni Tomasz Kominek i Michał Sosnowski wnioskowali o naprawę ulicy Parowej. Wówczas otrzymali odpowiedź od wiceprezydenta Jacka Terebusa, że: „Miejski Zarząd Dróg w Płocku w ramach bieżącego utrzymania dróg wykona w terminie do końca miesiąca kwietnia br. naprawę przedmiotowej drogi z płyt betonowych, prowadzącej do Schroniska dla zwierząt”.

Jednakże dotychczas – a zaznaczmy, że w związku z naszymi reportażami w schronisku, jesteśmy tam cyklicznie w każdym miesiącu, naprawa tej drogi nie została zrealizowana.

Zauważyli to również radni PSL, którzy ponownie zawnioskowali o poprawę tego stanu rzeczy.

– W związku z kolejnymi interwencjami mieszkańców oraz w nawiązaniu do odpowiedzi na interpelację z dnia 22.03.2016 r., dotyczącej schroniska dla psów przy ulicy Parowa, zwracamy się z kolejną prośbą o wyremontowanie nawierzchni ulicy Parowej. Jest to droga prowadząca do Schroniska dla zwierząt – porusza się nią wiele samochodów, a jej stan techniczny jest bardzo zły – wystające druty, dziury w nawierzchni etc. – uzasadniają.Zwracają uwagę również na inny fakt. Otóż zdarza się, że osoby, którym schronisko odmówiło przyjęcia psa, przy uzasadnieniu, że „im się znudził”, albo „wyjeżdżają na wakacje”, po prostu przywiązują swoje zwierzaki do drzewa w pobliżu schroniska i odjeżdżają.

Dlatego radni wnioskują również o montaż kamery monitoringu miejskiego w pobliżu schroniska, w celu wyeliminowania tego procederu.

Jaka będzie tym razem odpowiedź ratusza? Tego dowiemy się na początku sierpnia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU