Czwartkowe utrudnienia w ruchu

REKLAMA

11 kwietnia w Płocku możemy spodziewać się miejscowych utrudnień w ruchu, związanych z planowymi naprawami ubytków jezdni. Pracować będzie również fotoradar straży miejskiej.

MZD przypomina – dziś nastąpi zamknięcie ulicy Dobrzykowskiej. Wyznaczono objazdy trasą: Płock (rondo 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa, skrzyżowanie DK 60 i 62 z DW 575) – trasa Ks. Jerzego Popiełuszki (DK 60 i 62) – DK60 – Łąck  (DW 577) – Gąbin (DW 574) – Dobrzyków. Roboty będą prowadzone także na skrzyżowaniu Bielska – Targowa (krajowa „60”), a konkretnie po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej.

PowiązaneTematy

– W najbliższym czasie powstaną tymczasowe drogi techniczne, po których będzie odbywał się ruch pojazdów i pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu – podaje Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka.

Utrudnienia w ruchu wystąpią również na ul. 1 Maja i będą spowodowane koniecznością usunięcia awarii kanalizacyjnej. Jak podają Wodociągi Płockie, częściowo zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. 1 Maja od ul. Sieniewicza do ul.Kolegialnej.

Na Trasie Popiełuszki natomiast – odcinku od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową nowej galerii handlowej i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje tam zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Pozostałe utrudnienia na płockich drogach:
– skrzyżowanie Wyszogrodzka/Armii Krajowej/Jana Pawła II – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowanie Jana Pawła II/Czwartaków – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowanie Armii Krajowej/Sikorskiego/Batalionu Parasol – przebudowa skrzyżowania,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Otolińska – budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

Fotoradar straży miejskiej skontroluje dzisiaj prędkość kierowców na ulicach:

– Al. Kobylińskiego,
– ul. Kochanowskiego,
– ul. Słoneczna,
– ul. Przyszkolna.