Czwartek z sercem w Szpitalu Świętej Trójcy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W dniach 17-24 kwietnia w Polsce obchodzony jest Tydzień dla Serca. Z tej okazji Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej organizuje dzień otwarty, w trakcie którego będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad. Tuż po świętach Wielkiej Nocy, 24 kwietnia, odbędzie się “Czwartek z sercem”.

Tuż po świątecznej gorączce będzie czas zająć się swoim zdrowiem. Już dziś można zapisać się telefonicznie na bezpłatne badanie EKG oraz pomiary poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi i wagi ciała. Tym razem o kondycję serc płocczan zadba personel Szpitala Świętej Trójcy przy ul. Kościuszki 28, który będzie przyjmować chętnych w pokoju nr 1 (parter – wejście do Oddziału Chorób Wewnętrznych budynku K). Organizatorzy chcą w ten sposób podnieść wiedzę płocczan o profilaktyce  chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego, które jest często bagatelizowane.

– Serce to niewątpliwie najważniejszy organ ludzkiego ciała. Niestety, zamiast o nie dbać, często sami pracujemy na jego skrajne wycieńczenie – powiedziała Bożena Gościniecka, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Świętej Trójcy. – Niezdrowy styl życia, palenie papierosów, ciągły stres, mogą mieć dla nas zgubny wpływ. Stąd zachęcamy, aby zgłosić się na naszą akcję i przebadać się pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego – dodaje.

Osoby, które chcą zbadać poziom cukru we krwi zapraszane są z samego rana. Na badanie trzeba bowiem zgłosić się na czczo. Badanie będzie wykonywane do godziny 10.30, akcja potrwa do godziny 14. Na badania obowiązują zapisy 24-364-51-62. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji