REKLAMA

Czwartek na płockich drogach

REKLAMA

W czwartek, 16 maja, płoccy kierowcy napotkają utrudnienia w ruchu, związane z planowymi naprawami ubytków w jezdniach. Trwają również prace drogowe, związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach i Al. Jachowicza, a prędkość kierowców skontroluje straż miejska.

PowiązaneTematy

Brygady remontowe będą pracować na ulicach:
– ul. Kredytowa,
– ul. Na Skarpie,
– ul. Dobrzyńska,
– ul. Armii Krajowej,
– ul. Podgórze – naprawa drogi płytami MON,
– ul. Misjonarska – obniżenie krawężnika przy przejściach dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

We wtorek, 14 maja, rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada. Modernizacja czterech skrzyżowań w Al. Jachowicza potrwa do końca września.
Przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – 11 Listopada w dnivach 14 maja – 30 czerwca przewiduje:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu Al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
– przesunięcie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
– korektę krawężnika na łuku, w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.

Aby zminimalizować niedogodności i skrócić okres utrudnień w ruchu prace będą prowadzone w systemie dwuzmianowym, w weekendy, oddzielnie na każdym z czterech skrzyżowań. W trakcie prac nie jest planowane zamykanie skrzyżowań, jednak okresowo będą konieczne kilkudniowe całkowite wyłączenia dla ruchu poszczególnych skrzyżowań na czas prac związanych z asfaltowaniem. W tym czasie będą obowiązywały objazdy.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie, ze względu na duży zakres prac związanych z przebudową oraz kolizjami, roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Uwaga! W piątek 17 maja od godz. 17 do poniedziałku 20 maja do godz. 4 zamknięty dla ruchu zostanie odcinek al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Czwartaków do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (przy Galerii Wisła).Prace, związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama) powinny zakończyć się ok. 18 maja.

Malowanie oznakowania poziomego
Drogowcy malują oznakowanie poziome na płockich drogach. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności malowane jest oznakowanie na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Prace wykonywane są głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego, jednak mogą występować miejscowe utrudnienia w ruchu.

Koszenie trawy i prace na zieleńcach
Trwają prace, związane z koszeniem trawy w pasach drogowych i zieleńcach w Płocku, a także prace pielęgnacyjne zieleni miejskiej (Harmonogram prac).

Utrudnienia w ruchu
Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Pozostałe utrudnienia
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA/ARMII KRAJOWEJ/JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II/CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ/SIKORSKIEGO/BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JACHOWICZA/11 LISTOPADA – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

16 maja fotoradar straży miejskiej będzie pracował na ulicach:
– al.Kobylińskiego,
– ul. Kochanowskiego,
– ul. Słoneczna,
– ul. Przyszkolna.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU