Czujny mieszkaniec złapał pijanego kierowcę bez prawa jazdy…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 50-letni mieszkaniec gminy Gostynin, który kierował samochodem w miejscowości Klusek. Nietrzeźwy kierujący został ujęty przez mieszkańca. Okazało się, że pijany kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto przewoził pasażera, również nietrzeźwego.

3 października około godziny 15.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie został powiadomiony przez mieszkankę miejscowości Klusek o ujęciu przez męża nietrzeźwego kierowcy. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie.

– Około godziny 15.30 w miejscowości Klusek mieszkaniec udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który jechał samochodem seat cordoba. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto, w takim stanie przewoził pasażera, który również był nietrzeźwy. Pojazd, którym jechał nietrzeźwy, został przewieziony na parking strzeżony – informuje policja w Gostyninie.

W związku z popełnieniem przestępstwa z art. 178A § 1 Kodeksu karnego, mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat. Natomiast za wykroczenia z art. 94 § 1 grozi mu kara grzywny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji