REKLAMA

Czujesz się już trzeźwy, a możesz być pijany. Lepiej to sprawdzić!

REKLAMA

Kierując autem w stanie nietrzeźwości można narazić się nie tylko na mandat. Przede wszystkim stwarza to zagrożenie dla zdrowia i życia na drodze. Alkohol może płynąć w naszych żyłach nawet na drugi dzień po spożyciu – można to sprawdzić w płockiej komendzie.

Nawet na drugi dzień od spożycia alkoholu w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Warto pamiętać, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożeniem dla nieodpowiedzialnego kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.

– Wsiadanie za kierownicę po alkoholu jest jedną z najgorszych decyzji, jaką możemy podjąć w naszym życiu. Dlatego nie ryzykuj! Zbadaj swoją trzeźwość – zachęcają policjanci, informując o możliwości skorzystania z alkomatu, znajdującego się w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Alkomat dostępny jest przez całą dobę i pozwala na samodzielne sprawdzenie trzeźwości. Znajduje się on tuż przy wejściu do holu głównego budynku Komendy Miejskiej Policji w Płocku (po prawej stronie przed recepcją).– Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach! – podkreślają policjanci.

My natomiast doradzamy, aby jadąc na badanie trzeźwości skorzystać z uprzejmości innego kierowcy lub wybrać np. transport publiczny lub usługi taxi. Przyjechanie na płocką komendę kierując autem, gdy nie jest się pewnym swojej trzeźwości, nie jest zbyt rozsądne. Wynik może potwierdzić nietrzeźwość, tym samym popełni się więc przestępstwo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 3

  1. polecam says:

    Wsiadanie za kierownicę po alkoholu nie jest zabronione.

  2. Stasiek says:

    A ja mam taką zasadę że powyżej 1.5 promila nie wsiadam za kierownicę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU