REKLAMA

Cztery skrzyżowania w centrum do przebudowy. Już w maju

REKLAMA

Od czwartku, 9 maja, rozpocznie się modernizacja czterech skrzyżowań. Najpierw zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu  na Al. Jachowicza, a we wtorek, 14 maja, rozpoczną się właściwe prace budowlane i drogowe. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca września.

PowiązaneTematy

W ramach prac zostaną przebudowane cztery skrzyżowania głównego ciągu komunikacyjnego miasta na osi Al. Kobylińskiego – Al. Jachowicza – al. Piłsudskiego w następującej kolejności:
1) Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada,
2) Al. Jachowicza – ul. 1 Maja,
3) Al. Jachowicza – ul. Obrońców Westerplatte,
4) Al. Jachowicza – Al. Kobylińskiego – ul. Bielska.

Przebudowa skrzyżowania Jachowicza – Kilińskiego – Otolińska – Dworcowa – Piłsudskiego oraz Kobylińskiego – Łukasiewicza jest zaplanowana na 2014 rok.

Jak zapewnia ratusz, większość prac drogowych, związanych z asfaltowaniem na skrzyżowaniach powinna zakończyć się do 30 sierpnia. We wrześniu będą trwały prace w branży oświetleniowej, roboty porządkowe i związane z wprowadzeniem nowej, stałej organizacji ruchu. Prace mają być prowadzone w systemie dwuzmianowym, w weekendy, oddzielnie na każdym z czterech skrzyżowań. W trakcie prac okresowo będą konieczne kilkudniowe całkowite wyłączenia dla ruchu poszczególnych skrzyżowań na czas prac związanych z asfaltowaniem. W tym czasie będą obowiązywały objazdy.

Ramowy plan prac przebudowy skrzyżowań w Al. Jachowicza

9 maja – wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w al. Jachowicza

14 maja-30 czerwca
– przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 listopada:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
– przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
– korektę krawężnika na łuku w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.10 czerwca-7 lipca – przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 1 Maja. Przebudowa przewiduje prawostronne poszerzenie zachodniego wlotu Al. Jachowicza w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w prawo.

1 lipca-20 sierpnia – przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. Obrońców Westerplatte:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu Al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
– poszerzenie północnego wlotu ul. Obrońców Westerplatte w celu wydzielenia pasa ruchu dla skręcających w lewo,
– wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Obrońców Westerplatte.

5 sierpnia-25 września – przebudowa skrzyżowania Al. Jachowicza – Al. Kobylińskiego – ul. Bielskiej:
– wybudowanie dodatkowego pasa ruchu dla pojazdów zawracających przed skrzyżowaniem z ul. Bielska,
– lewostronne poszerzenie zachodniego wlotu Al. Kobylińskiego i wschodniego wlotu Al. Jachowicza, w celu wydzielenia pasów dla pojazdów skręcających w lewo,
– korektę geometrii obu wlotów ul. Bielskiej łącznie z korekta wysp, w celu uzyskania dodatkowego pasa ruchu dla skrętu w lewo na wlocie północnym oraz wydzielenie pasa ruchu dla skrętu w prawo na wlocie południowym,
– korektę krawężnika na skosie wyjazdowym zatoki autobusowej na ul. Bielskiej.

26 września-30 września – prace porządkowe i wprowadzenie stałej organizacji ruchu w Al. Jachowicza.

W obrębię przebudowywanych skrzyżowań zostaną użyte specjalne siatki wzmacniające oraz beton asfaltowy, co ma wzmocnić nawierzchnię jezdni. Wykonawca udzieli 5 lat gwarancji i rękojmi na wykonane roboty. Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg, wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. z Gostynina.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU