Czesław Mozil, historia o morderstwie, Spotkania Filmowe. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak co tydzień, NoveKino Przedwiośnie zaprasza na całą serię atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Będzie uwodził nas Czesław Mozil, przerazi nas “Prosta historia o morderstwie”, rozśmieszą Bajkoranki, a głębszych przeżyć dostarczy nowy cykl “Katecheza w kinie”.

Szkoła uwodzenia Czesława M.

Od najbliższego piątku, 21 października, NK Przedwiośnie zaprasza na komedię „Szkoła uwodzenia Czesława M.”

“Szkoła uwodzenia Czesława M.” to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Prosta historia o morderstwie

Premierowo na ekranach pojawi się również „Prosta historia o morderstwie”. W rolach głównych wystąpią: Andrzej Chyra, Kinga Preis, Filip Pławiak.

“Prosta historia o morderstwie” to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia.

Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

Bajkoranki – BFG: Bardzo Fajny Gigant

21 października o godzinie 11, w ramach cyklu Bajkoranki, wyświetlony zostanie film familijny „BFG: Bardzo Fajny Gigant”.

W samym środku czarnej nocy, gdy wszystkie dzieci i dorośli śpią w najlepsze, mroczne istoty wychodzą z ukrycia i przejmują na kilka chwil cały świat. Właśnie takie historie od dziecka słyszała 10-letnia, acz nad wyraz rozwinięta intelektualnie Sophie. Nic więc dziwnego, że dziewczynka tej konkretnej nocy nie mogła zasnąć – wygramoliła się z łóżka, założyła na nos okulary i wychyliła się przez okno, by ujrzeć świat w odbiciach księżycowego blasku. W tej niepokojącej, srebrzystej poświacie znana jej dobrze ulica wyglądała jak jakaś baśniowa wioska. Aż tu nagle, z cienia w jej kierunku poczęło zmierzać coś wręcz ogromnego. Był to BFG: Bardzo Fajny Gigant, który wykradł Sophie z sierocińca i porwał ją do odległej Krainy Olbrzymów.

Przed seansem wśród widzów Bajkoranków zostaną rozlosowane nagrody książkowe. Natomiast po seansie odbędą się warsztaty teatralne, przygotowane przez Teatr Form Wielu – Teatr lalek. Bilety na seans w cenie 10 złotych.

Katecheza w kinie

Najbliższy piątek to również inauguracja nowego cyklu “Katecheza w kinie”. O godzinie 18.30 ropoczyna się pierwsze spotkanie, podczas którego zostanie wyświetlony film „Bóg nie umarł 2”.

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa.

Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących, przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej, niż dobra doczesne.

Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na drobny poczęstunek oraz prelekcję, którą poprowadzi ks Adam Węgrzyn. Bilety na seans w cenie 15 złotych.

Spotkania Filmowe – Opiekun

W poniedziałek, 24 października o godzinie 18.30 podczas Spotkań Filmowych odbędzie się pokaz filmu „Opiekun”.

David jest pielęgniarzem, na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Traktuje swój zawód jak powołanie i z każdą osobą, którą się zajmuje, nawiązuje silną emocjonalną więź. Poza pracą jest samotnym, zamkniętym w sobie człowiekiem, strzegącym tajemnicy swojej przeszłości. Każdego ze swoich pacjentów potrzebuje równie mocno jak oni jego.

Przed seansem NK Przedwiośnie zaprasza widzów na herbatę i ciastko. Bilety w cenie 15 złotych.

Stand-up Piotra Bałtroczyka

22 października o godzinie 19 w NK Przedwiośnie odbędzie się Stand-up Piotra Bałtroczyka.

baltroczykUrodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Piotr Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci – stał się tzw. Poetą-pieśniarzem.

Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Piotr jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo; poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.

Stał się konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie. Jest osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.

Bilety w cenie 65 złotych, dostępne w kasie Kina.

Pozostały repertuar

W środę i czwartek o godzinie 20.30 obejrzymy premierowe seanse filmu „Doktor Strange” w wersji 2D z napisami.

“Doctor Strange” jest filmową adaptacją popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve’a Ditko. Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. Odnajduje jednak nowe życie podczas szkolenia na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi…

W repertuarze pozostają również:

  • „Sekretne życie zwierzaków domowych” w wersji 2D dubbing – gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg;
  • „Bociany” w wersja 2D dubbing – Bociany od dłuższego czasu nie zajmują się roznoszeniem dzieci. Jednak przez pomyłkę otrzymują zlecenie na doręczenie niemowlaka.
  • Na ekranach również ekranizacja trzeciej części bestsellerowej serii autorstwa Dana Browna – „Inferno”;
  • Thriller – „Dziewczyna z pociągu” – Rachel codziennie podróżuje do pracy tą samą trasą kolejową, obserwując przydrożne domy. Gdy mieszkanka jednego z nich znika, kobieta postanawia zeznać, co widziała.;
  • „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego – 17-letnia Zosia Głowacka staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji