REKLAMA

Część al. Piłsudskiego wyłączona z ruchu

REKLAMA

Od środy 13 listopada całkowicie z ruchu zostanie wyłączona północna jezdnia al. Piłsudskiego (w kierunku do centrum). Budowa wiaduktu wchodzi w najcięższy dla kierowców etap, który potrwa aż do maja 2014.

Wyłączenie z ruchu północnej jezdni al. Piłsudskiego zaplanowano na 13 listopada o godz. 9. Ruch pojazdów zostanie wówczas poprowadzony dwukierunkowo po południowej jezdni al. Piłsudskiego, na której znajdują się trzy pasy ruchu. Dwa będą służyć pojazdom poruszającym się w kierunku Warszawy, jeden będzie przeznaczony dla samochodów jadących w kierunku centrum miasta. W ten sposób kierowcy pojadą na odcinku al. Piłsudskiego od biurowca Zakładu Energetycznego do nawrotki, znajdującej się po drugiej stronie torów przy przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy ul. Gierzyńskiego.

PowiązaneTematy

Pojazdy poruszające się od strony Warszawy po przejechaniu przez Rondo Wojska Polskiego czeka zmiana kierunków jazdy na poszczególnych pasach ruchu. Prawy skrajny pas w połowie odcinka ulicy pomiędzy rondem, a ul. Graniczną będzie wyznaczony wyłącznie jako prawoskręt w ulicę Graniczną. Z pozostałych pasów – środkowego i lewego – będzie możliwa jazda na wprost w al. Piłsudskiego oraz skręt w lewo w ulicę Wyszogrodzką.

Zostaje wprowadzony całkowity zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t w kierunku na wprost na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna. Objazd dla pojazdów ciężarowych poprowadzony będzie ulicami Graniczną i Pasternakiewicza do ul. Otolińskiej.

W celu zminimalizowania powstałych utrudnień, w godzinach rannych wydłużone zostaną cykle światła zielonego w kierunku do centrum na skrzyżowaniach ulic Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Graniczna oraz na skrzyżowaniu Wyszogrodzka – Spółdzielcza – Południowa.

Zalecane objazdy wyłącznie dla pojazdów osobowych do 3,5 t jadących do centrum miasta:

– dla jadących ze Słupna, osiedli Borowiczki i Imielnica zaleca się objazd ulicami: Harcerska – Korczaka – Grabówka – Południowa /Słoneczna/ – Wyszogrodzka,
– dla jadących z osiedla Podolszyce Północ zaleca się objazd ulicami: Żyzna – droga wojewódzka DW567 – Otolińska,
– dla jadących z osiedla Podolszyce Południe zaleca się objazd ulicami: Gościniec – Grabówka – Południowa /Słoneczna/,
– dla jadących z osiedli wcześniej wymienionych, którzy nie skorzystali z wcześniejszych objazdów zaleca się skorzystanie z objazdu: Trasa ks. Jerzego Popiełuszki – Dobrzykowska – Kolejowa – Mostem im. Legionów Piłsudskiego – Mostowa – Kilińskiego,
– dla jadących, którzy nie skorzystali z wcześniej wymienionych objazdów zaleca się objazd ulicą Graniczną lub alternatywnie ulica Wyszogrodzka tzw. „‚starą”.

Zalecany objazd dla ruchu tranzytowego i dla pojazdów powyżej 16 t jadących drogą krajową DK60
Zalecany objazd trasą: Płock – drogą krajową DK62 do Wyszogrodu – droga krajową DK50 do Płońska – drogą krajową DK10 do Góry – drogą krajową DK10 do Drobina (DK60).

Informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej związane ze zmianą organizacji ruchu:
Informujemy, że z użytku zostaną wyłączone dwa przystanki autobusowe: „Dobrowolskiego” oraz „Piaska” w kierunku centrum miasta. W zamian za przystanek „Piaska” powstanie tymczasowy przystanek zlokalizowany przy wjeździe z ul. Gierzyńskiego w al. Piłsudskiego. Pasażerowie dotychczas korzystający z przystanku „Dobrowolskiego” mogą korzystać z przystanku „Graniczna”.

W trakcie prowadzenia robót nie przewiduje się możliwości przejścia dla pieszych na obszarze robót. Ze względu na prowadzenie robót w głębokich wykopach teren budowy będzie na całej długości zabezpieczony i wygrodzony. Zapewnienie dojść pieszych będzie dostosowane przez Wykonawcę do zakresu i technologii prowadzonych robót.

Ważne informacje dotyczące dodatkowych przejściowych zmian w organizacji ruchu i ruchu kolejowego
W dniach 13-23 listopada 2013 r. dojdzie do zamknięcia ruchu kolejowego między stacją Płock a Płock Radziwie. Ruch pasażerski pociągów zastąpi tymczasowa komunikacja autobusowa. W okresie zamknięć torowych związanych z przesłoną przeciwfiltracyjną, wykonywaniem pali, ścianek szczelnych i montażem konstrukcji odciążających prace będą prowadzone w systemie 24h, co będzie wiązało się z bardzo dużymi utrudnieniami dla okolicznych mieszkańców. W czasie tych prac planowany jest również montaż tymczasowych podpór sieci trakcyjnej i przełożenie sieci SRK (szlabany).

Uwaga! W dniach 13-23 listopada 2013 r. wprowadzone zostanie dodatkowo zawężenie z dwóch do jednego pasa ruchu na jezdni południowej (w kierunku do Warszawy)