REKLAMA

„Czerwony kapturek” po rosyjsku – nietypowy dzień w ZS5

REKLAMA

Ostatni tydzień w płockim Zespole Szkół nr 5 przebiegał w gwarze różnonarodowych języków. W piątek odbyło się wielkie zakończenie Tygodnia Języków Europejskich. Uczniowie zaprezentowali się w programach artystycznych, przygotowali też specjalne stoiska.

PowiązaneTematy

Od 19 do 23 października organizowano w ZS5 Tydzień Języków Europejskich. W piątek, 23 października, odbyło się wielkie podsumowanie tego czasu. Było więc wspólne śpiewanie „Ody do radości”, przedstawienie anglojęzyczne „Państwo Watts kontra Londyn”, quiz kulturowy przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 3, bajka „Czerwony Kapturek” po rosyjsku, a także piosenki francuskie i niemieckie wraz ze skeczami kulturowymi.

Na zakończenie odbył się drużynowy quiz, dotyczący zagadnień kulturowych i gramatyczno-leksykalnych, ogłoszono też wyniki konkursu na plakat i konkursu Wieża Babel.Ale to nie wszystko. Uczniowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie stoisk językowych różnych krajów, gdzie nie tylko prezentowano najbardziej charakterystyczne elementy danego kraju, ale i np. częstowano… mufinkami. Nie wiemy co na to minister zdrowia, ale nam się podobało…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU