Ostatni tydzień w płockim Zespole Szkół nr 5 przebiegał w gwarze różnonarodowych języków. W piątek odbyło się wielkie zakończenie Tygodnia Języków Europejskich. Uczniowie zaprezentowali się w programach artystycznych, przygotowali też specjalne stoiska.

Od 19 do 23 października organizowano w ZS5 Tydzień Języków Europejskich. W piątek, 23 października, odbyło się wielkie podsumowanie tego czasu. Było więc wspólne śpiewanie “Ody do radości”, przedstawienie anglojęzyczne “Państwo Watts kontra Londyn”, quiz kulturowy przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 3, bajka „Czerwony Kapturek” po rosyjsku, a także piosenki francuskie i niemieckie wraz ze skeczami kulturowymi.

Na zakończenie odbył się drużynowy quiz, dotyczący zagadnień kulturowych i gramatyczno-leksykalnych, ogłoszono też wyniki konkursu na plakat i konkursu Wieża Babel.

Ale to nie wszystko. Uczniowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie stoisk językowych różnych krajów, gdzie nie tylko prezentowano najbardziej charakterystyczne elementy danego kraju, ale i np. częstowano… mufinkami. Nie wiemy co na to minister zdrowia, ale nam się podobało…

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji