Młodzi płoccy artyści wystąpią wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Pojawią się między innymi utwory Paganiniego i Mozarta.
Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Płocku oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na koncert „Płockie Talenty”. Wybitni młodzi muzycy zaprezentują swoje umiejętności 13 czerwca o godz. 19.00 w sali koncertowej PSM (ul. Kolegialna 23).
Wykonawcy
- Katarzyna Brzezińska – akordeon
- Maciej Mierzejewski – tuba
- Filip Igielski – obój
- Sandra Studzińska – saksofon
- Dominika Wiśniewska – śpiew
- Antonina Ogończyk-Mąkowska – wiolonczela
- Ewelina Rasińska – klarnet
- Krzysztof Oprawka – skrzypce
- Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego
- Adam Banaszak – dyrygent
- Justyna Chmielek-Korbut – dyrygent – rezydent
Program
- O. Schmidt – Symphonic Fantasy and Allegro op. 20 cz. II
- R. V. Williams – Koncert f-moll na tubę basową i orkiestrę cz. I
- F. V. Krommer – Koncert na obój i orkiestrę F-dur op. 52 cz. I
- P. Maurice – Tableaux de Provence cz. I, III, IV
- W. A. Mozart – Aria Cherubina z I aktu opery „Wesele Figara” KV 492
- C. Saint-Saëns – I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33 cz. II i III
- L. Spohr – I Koncert klarnetowy c-moll op. 26, cz. I
- N. Paganini – Koncert skrzypcowy D-dur op. 6 cz. I
Bilety w sprzedaży w kasie biletowej POS (ul. Bielska 9/11) oraz w serwisie Bilety24.pl.
Współorganizatorami wydarzenia są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Płocku oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Dyrygent – rezydent”, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.



![Zaginął mieszkaniec Płocka. Jego życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/Red-White-Modern-Breaking-News-Instagram-Post-4-120x86.jpg)



![Zaginął mieszkaniec Płocka. Jego życie może być zagrożone! [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/Red-White-Modern-Breaking-News-Instagram-Post-4-360x180.jpg)









![Pałac w Sannikach zaprasza na koncert „Smaki Muzyki” [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/sanniki-5-360x180.jpg)


![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)
![Biblioteka zaprasza do konkursu „Pokaż nam przyszłość!” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka1-360x180.jpeg)
![Doktorat to więcej niż nauka. O ambicji, stresie i drodze po tytuł naukowy [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/wystapienia-360x180.jpeg)
![Social media to szansa czy zagrożenie? Młodzież Staszica zabrała głos [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/staszic1-360x180.jpeg)

![Wolontariusze ORLENU posadzili las w Łącku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/orlen_las-27-360x180.jpg)
![Zrobili film o płockim „Pałacu cudów”. Jak wygląda obecnie? [FILM]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/palac_cudow-360x180.jpg)





![KPS Płock z historycznym awansem. „To owoc dziewięciu miesięcy pracy” [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/kpspodcast-360x180.jpeg)













