Ćwierćwiecze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

REKLAMA

– Dziękuję wam z jednej strony za 25 lat ciężkiej pracy, a z drugiej strony za każdy dzień, za każdą historię osoby, której udzielacie pomocy. Czasami może być bardzo trudno, ale znajdujecie w sobie siłę, aby dać nadzieję i pomoc osobom, które tej pomocy potrzebują – mówił na uroczystości 25-lecia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, prezydent Andrzej Nowakowski.

W samo południe w piątek, 11 września, w auli Małachowianki rozpoczęły się uroczystości związane z przypadającym na ten rok jubileuszem 25-lecia działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Była to okazja do podziękowań i odznaczeń najbardziej wytrwałych i sumiennych pracowników. Wśród specjalnie na tę okazję zaproszonych gości, znaleźli się wojewoda mazowiecki – Jacek Kozłowski, prezydent Płocka – Andrzej Nowakowski, wicestarosta powiatu płockiego – Iwona Sierocka, czy entuzjastycznie przywitany przez pracowników, pierwszy dyrektor placówki, Marek Kubasik.

PowiązaneTematy

Jako pierwszy zabrał głos Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

– Kiedy 26 lat temu cieszyliśmy się z wolności, stanęliśmy przed wyzwaniem ogromnych reform – jedną z nich było przekształcenie pomocy służby socjalnych, w Płocku ta reforma zdecydowanie się udała. Od płockiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczyły się inne ośrodki – chwalił placówkę.

Wojewoda mazowiecki nie tylko dziękował i chwalił pracowników, miał w Płocku do wykonania misję. A było to wręczenie odznaczeń państwowych, tych z najwyższej półki, bo przyznawanych przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W pierwszej kolejności wręczył odznaczenia za zasługi w działalności związkowej i społecznej. Srebrny Krzyż Zasługi zawisł na klapie marynarki Sylwestra Witkowskiego, a Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali od prezydenta, za pośrednictwem wojewody – Stanisław Maślany oraz Kazimierz Kaczor.

Po odznaczeniach związkowców, przyszedł czas, aby uhonorować najbardziej zasłużonych pracowników MOPS. W imieniu Prezydenta RP, do piersi odznaczenia przypinał również wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Złote medale za Długoletnią Służbę otrzymały: Maria Góra, Małgorzata Boguszewska, Irena Graczyk oraz Mariola Kozak. Srebrne medale za Długoletnią Służbę otrzymały panie: Irena Grabowska, Elżbieta Karpińska, Anna Krakowska, Alicja Popek i Grażyna Syska.

W imieniu odznaczonych zabrała głos Maria Góra. – Wszyscy tworzymy jeden duży zespół. Cieszę się, że od samego początku uczestniczę w rozwoju ośrodka – mówiła ze sceny.

Były też wyróżnienia za szczególne zaangażowanie w obowiązki służbowe. Dwanaście pań, które stanęły na scenie, otrzymały je od prezydenta Nowakowskiego. Historię i rozwój pomocy społecznej w Polsce przybliżył prowadzący uroczystość Leszek Skierski z płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego.

Obecnie w płockim MOPS zatrudnionych jest 250 pracowników. A 25-lecie działalności jest okazją nie tylko do odznaczeń i podziękowań, ale także zmusza do refleksji…