REKLAMA
REKLAMA

Ćwiczenia w płockim koncernie

REKLAMA

Na najbliższy wtorek zaplanowano ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie zakładu produkcyjnego PKN ORLEN. Założeniem akcji będzie nieszczelność na połączeniu kołnierzowym rurociągu, zasilającego zbiornik.

We wtorek, 26 czerwca od około godz. 9.15, Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN przeprowadzi ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie Wydziału Komponowania Benzyn Zakładu Produkcyjnego w Płocku. Służby będą pozorować nieszczelność na połączeniu kołnierzowym rurociągu zasilającego zbiornik.

Przewidywane jest też użycie w tym dniu syren alarmowych i podawanie komunikatów głosowych. W ćwiczeniach udział wezmą także pracownicy ORLEN Ochrony, Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespołu Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.PowiązaneTematy

– Manewry służb ratunkowych PKN ORLEN przeprowadzane są cyklicznie i służą jak zawsze doskonaleniu umiejętności oraz sprawdzeniu funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania. Ćwiczenia na Wydziale Komponowania Benzyn zostaną zrealizowane w oparciu o potencjalny scenariusz, który został przewidziany w Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku – informuje biuro prasowe koncernu.

W Orlenie wyjaśniają też, że jak zwykle przy tego typu ćwiczeniach, na terenie całego zakładu produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny alarmowe, w tym wozów ratunkowych, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania za pomocą megafonów.