REKLAMA

Cross Duathlon na majówkę. Oprócz biegów, sporo atrakcji

REKLAMA

Majówkę można w tym roku spędzić na sportowo. Taką propozycję mają organizatorzy 3. edycji Cross Duathlon w Nowym Duninowie.

4 maja miłośnicy biegania w urokliwym otoczeniu przyrody Nowego Duninowa, ponownie będą mogli wziąć udział w III Cross Duathlon Leśne Wydmy. Najpierw wystartują w nim dzieci ze szkół podstawowych, które pobiegną na dystansie 1000 metrów wokół jeziorka, a później odbędzie się wyścig główny, na który składa się bieg 6 km, później jazda na rowerze – 25 km i na końcu ponownie bieg, na dystansie 2,5 km.

Ze względu na rodzaj trasy rowerowej (drogi leśne, szutrowe i piaskowe), zawody zostaną przeprowadzone na rowerach górskich-MTB.

PowiązaneTematy

Wśród atrakcji dla uczestników znajdą się m.in. prezentacja zabytkowych samochodów grupy rekonstrukcyjnej czy animacje dla najmłodszych.

– Duathlon jest połączeniem dwóch dyscyplin: biegania i jazdy na rowerze, najbardziej popularnej formy aktywności fizycznej w naszym kraju – mówi Krzysztof Tomiński, współorganizator wydarzenia. – Ten rodzaj zawodów zyskał swoją dużą popularność w powiecie płockim dzięki organizacji, począwszy od 2012 na terenach Gminy Brudzeń Duży Duathlonu Szwajcarii Mazowieckiej. Z różnych względów, zawody te zostały odwołane, co spotkało się z dużym rozczarowaniem ze strony wszystkich zainteresowanych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się wystąpić z inicjatywą zorganizowania Duathlonu na terenie Gminy Nowy Duninów – wyjaśnia.

Jak dodaje, teren ten jest doskonały do tego typu zawodów, ze względu na obecność różnorodnych tras turystycznych, ciągnących się nieprzerwanie pośród lasów, których powierzchnia dorównuje obszarom Kampinoskiego Parku Narodowego. – Polodowcowe ukształtowanie terenu stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich rowerzystów i biegaczy. Zawodnicy znajdą tu zarówno szybkie szutrowe trasy, jak i podjazdy o różnicy wzniesień dochodzących nawet do 25 metrów – argumentuje Krzysztof Tomiński.

Program zawodów:

  • 8.00 – 10.30 – godziny otwarcia biura zawodów, weryfikacja zawodników oraz ewentualne przyjmowanie zapisów
  • 8.30 – 10.45 – wprowadzanie rowerów do strefy zmian
  • 10.30– start wyścigu biegowego dla dzieci ze szkół podstawowych – 1000 m
  • 11.00 – odprawa techniczna dla startu wyścigu głównego(okolica strefy startu)
  • 11.15 – START III Cross Duathlonu Leśne Wydmy – 6+25+2,5 km
  • 14.00 – 16.00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian
  • 15.00 – 16.00 – ceremonia zakończenia zawodów, wręczenie nagród.

Limit na przebycie całej trasy – 2 godz. 45 min.

W Cross Duathlonie Leśne Wydmy mogą uczestniczyć zawodnicy z obszaru Polski oraz z zagranicy, posiadający i nie posiadający licencji triathlonowych, którzy ukończyli 16 lat. Wymagane są aktualne badania lekarskie lub podpisanie oświadczenia o dobrym stanie zdrowia podczas elektronicznych zapisów lub w Biurze Zawodów. W przypadku startu młodzieży poniżej 18 lat, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy z uczestników musi posiadać sprawny rower oraz kask rowerowy.

Zgłoszenia i płatności można dokonywać przez stronę internetową: pttdelta.pl lub foxter-sport.pl.
Sponsorem głównym wydarzenia jest PKN ORLEN. PetroNews jest patronem medialnym zawodów.