REKLAMA

Co przygotowali na ten rok płoccy żeglarze?

REKLAMA

Płocki Okręgowy Związek Żeglarski opublikował kalendarz imprez na 2019 rok. Jakich ciekawych wydarzeń mogą spodziewać się płocczanie?

Co ciekawego można znaleźć w tegorocznym kalendarzu imprez żeglarskich? Płocki Okręgowy Związek Żeglarski opublikował listę wydarzeń, których płocczanie mogą spodziewać się w 2019 roku. W kalendarzu znajdują się nie tylko imprezy sportowe, ale też wydarzenia kulturalne i obchody rocznicowe.

PowiązaneTematy

Już w najbliższą sobotę, 16 lutego, odbędzie się Bal Żeglarza dla wszystkich pragnących w doborowym, eleganckim towarzystwie otrząsnąć się z zimowego chłodu i zabawić się z bracią wodniacką. Niedługo, bo za nieco ponad miesiąc, 23/24 marca odbędzie się II Przegląd Filmów Żeglarskich.

Maj to czas na rozpoczęcie sezonu, nastąpi ono 18 dnia miesiąca w PTTK Morka. Również między 18 a 19 maja planowane są regaty „Petrochemia Cup Puchar Polski Klasy Micro” w KŻ „Petrochemia” Płock. 25 maja z kolei przypada 20-lecie KŻ „Hals”.

Drugi weekend czerwca będzie stał pod znakiem Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PKN ORLEN S.A. w KŻ „Petrochemia” Płock. 29 czerwca ma odbyć się walne zgromadzenie członków POZŻ.

Tak mija wiosna z płockimi wodniakami i przychodzi lato. Na pierwszy weekend lipca PTTK „Morka” wraz z POZŻ planuje Puchar Polski Jachtów Kabinowych. 13 lipca w Nowym Duninowie odbędą się Regaty Samorządowe organizowane przez KŻ „Morka”. Pod koniec lipca, między 19 a 21, odbędą się Dni Wodniackie, które przygotowuje Stanica Wodna „FLIS”.

Druga połowa lata oznacza tylko jedno, tradycyjne składanie wieńca obrońcom Płocka z 1920 roku, które odbywa się 15 sierpnia i organizowane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Płocka. Następne dwa dni będą intensywne dla żeglarzy, już 16 sierpnia odbędą się Regaty Długodystansowe o Puchar lata a 17 sierpnia Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Obydwie imprezy organizuje POZŻ.Wodniacy oddali hołd marynarzom, broniącym Płocka w 1920 roku [FILM]

Jesień żeglarze rozpoczną od 49. Regat o Puchar Wrzosu i Prezydenta Miasta Płocka. Wydarzenie planowane jest na 7/8 września a organizacją zajmuje się PTTK „Morka”. Na koniec tegorocznych przygód na wodzie planowane są Regaty Memoriałowe, które odbędą się 21 września a organizują je wspólnie PTTK „Morka” i KŻ „Petrochemia”.

Ostatnie dwie imprezy w kalendarzu żeglarskim do przypadająca na listopad III Płocka Gala Żeglarska połączona z podsumowaniem Płockiego Żeglarskiego Grand Prix oraz grudniowa Barbórka Wodniacka. Rok 2019 zapowiada się niezwykle ciekawie i intensywnie dla płockich żeglarzy i motorowodniaków.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU