REKLAMA

Co młodzież wie o przedsiębiorczości?

REKLAMA

Już po raz kolejny Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku dołączyła do Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizując panel edukacyjny „Ja i przedsiębiorczość”. Czego młodzież się nauczyła?

Młodzież płockich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w warsztatach, dotyczących komunikacji interpersonalnej podczas panelu edukacyjnego „Ja i przedsiębiorczość” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Maturzyści uczyli się, jak dobrze wypaść na egzaminie dojrzałości.

W drugiej części spotkania młodzież zapoznawała się z arkanami inwestowania i zarządzania pieniędzmi. Narzędziem była gra Cashflow, która poprzez zabawę uczy praktycznych umiejętności inwestowania i gromadzenia majątku, zarządzania swoimi aktywami i pasywami. Rywalizacja odbywa się nie tylko pomiędzy graczami. Przeciwnikami były też rynek nieruchomości, notowania giełdowe czy nieprzewidziane sytuacje losowe.Równolegle do spotkania dla młodzieży, odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Dotyczyło ono prawnych aspektów bezpieczeństwa dziecka na terenie szkoły oraz komunikacji interpersonalnej i technik wywierania wpływu.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU