REKLAMA

Co dalej z budynkami po policji?

REKLAMA

W 2014 roku płoccy policjanci przeprowadzili się do nowej komendy przy Kilińskiego. Miasto zostało z dwoma pustymi budynkami przy ul. 1 Maja i Słowackiego. Minęły dwa lata, a budynki nadal świecą pustkami. Sprawdziliśmy, czy miasto ma pomysł na zagospodarowanie tych pomieszczeń.

Jeszcze przed przeprowadzką dało się słyszeć ambitne plany o powstaniu sali koncertowej dla Płockiej Orkiestry Symfonicznej przy ul. 1 Maja. W budynku na Słowackiego natomiast, miasto miało oddać do dyspozycji mieszkania socjalne. Mieszkańcy pobliskiego osiedla byli wówczas mocno zaniepokojeni. Wtedy to prezydent Płocka przekazał radnym projekt uchwały, na podstawie której pomieszczenia miały być przekazane dla Inkubatora Przedsiębiorczości. Niestety, i ten pomysł nie doczekał się realizacji.

Właścicielem budynków jest Skarb Państwa. Na odpowiedź w sprawie nieużywanych budynków czeka także wojewoda mazowiecki i płocka radna Wioletta Kulpa, która pod koniec sierpnia złożyła interpelację w tej sprawie. My również zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Płocka, czy jest jakiś plan na zagospodarowanie pustych pomieszczeń.



– Przed wojewodą mazowieckim toczy się postępowanie w sprawie przekazania na rzecz Gminy – Miasto Płock z zastosowanie 99-procentowej bonifikaty od ceny sprzedaży, nieruchomości działek przy ulicy 1 Maja i Słowackiego – wyjaśnił Jacek Terebus, zastępca prezydenta.

Co do ewentualnego przeznaczenia budynków, decyzji jeszcze nie ma i zdaje się, że długo jeszcze nie będzie. Najpierw władze muszą doprecyzować budżet miasta na bliżej nieokreślone „lata przyszłe”. Niewykluczone także, że na dostosowanie budynków do nowego celu pozyskiwane będą środki unijne.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU