REKLAMA

Claus znów pracuje

REKLAMA

Zakończył się proces włączenia do eksploatacji najwyższego (200 metrów) komina, który znajdujący się na instalacjach Clausa w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Po dwóch tygodniach przerwy, w poniedziałek wieczorem komin ponownie został uruchomiony.

Jak zaznacza koncern, przełączenie emisji pomiędzy kominami jest standardową praktyką, realizowaną cyklicznie co 5 lat w związku z przepisami prawa budowlanego.

– PKN ORLEN dołożył wszelkich starań, aby proces czasowego wyłączenia wysokiego komina nie wiązał się dla mieszkańców Płocka z uciążliwościami zapachowymi (podobnie jak jego wyłączenie i przywrócenie do pracy), co potwierdził brak zgłoszeń zarówno do służb ORLENU, jak i WIOŚ – informuje biuro prasowe koncernu.Zaznacza również, że brak uciążliwości zapachowych w czasie inspekcji budowlanej komina Clausa to efekt współpracy i rygorystycznych kontroli służb technologicznych oraz ochrony środowiska ORLENU (monitorowane na bieżąco wartości emisji nie przekroczyły żadnych dopuszczalnych norm).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU