REKLAMA

Ciemność widzę… Awaria oświetlenia na Wielkiej Płycie

REKLAMA

– Proszę o interwencję w sprawie nieświecących latarni przy ul. Wolskiego i Miodowej – napisał do nas czytelnik, tłumacząc, że egipskie ciemności panują tam już od kilku dni. – Mieszkańcy boją się wychodzić z domu – dodaje.

– Ulice od kilku dni spowite są ciemnością, a mieszkańcy boją się wychodzić z domów – powiadomił nas mieszkaniec osiedla Łukasiewicza. – Próbowałem skontaktować się z pogotowiem energetycznym, ale nie są w stanie mi pomóc, gdyż nie leży to w ich kompetencji. Do kogo należy się z tym zwrócić? Jak długo będziemy borykać się z ciemnościami? – pytał.

PowiązaneTematy

Pojechaliśmy na miejsce i faktycznie – ulica Wolskiego w większości pogrążona jest w ciemności. Nasz czytelnik zapewniał, że np. przy bloku Łukasiewicza 26, w okolicach sklepu Leviatan, latarnie są ciemne od przynajmniej trzech dni. – Żona skarży się, że idąc rano do pracy jest bardzo nieprzyjemnie – pisze. Podobnie ciemno jest przy Wolskiego 3 tez ciemno i w całym pasie od przychodni na Miodowej do szkoły podstawowej nr 17.

Zadzwoniliśmy więc do Energi Oświetlenie, odpowiedzialnej za oświetlenie uliczne w Płocku. – Na ulicy Wolskiego mamy poważne uszkodzenie kablowe – usłyszeliśmy na infolinii. – Zostało wykonane tymczasowe przełączenie, żeby usprawnić jak największy obszar. Mamy jednak wyłączony odcinek, będziemy starać się jak najszybciej usunąć tę awarię – zapewniono nas.

Kierowcom i pieszym doradzamy więc ostrożność w poruszaniu się w tej okolicy. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku awarii oświetlenia ulicznego, można ją zgłaszać i uzyskiwać informacje na infolinii firmy Energa Oświetlenie, tel. 801-800-103.