REKLAMA

Choroba, którą można zarazić się przez internet. 200 tys. osób zagrożonych

REKLAMA

Choroba, na którą szczególnie narażeni są młodzi ludzie, która wyniszcza nie tylko chorego, ale i jego bliskich – mowa tu o uzależnieniu od hazardu. Obecnie szczególnie łatwo nabawić się tego uzależnienia przez internet.

Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię przeciwko nielegalnemu hazardowi. Uzależnienie od hazardu jest w Polsce problemem dla ponad 50 tysięcy osób, a 200 tysięcy jest nim zagrożonych. Szczególnie narażona na niebezpieczeństwo jest młodzież, pośród osób poniżej 18. roku życia to aż 14,2%.

PowiązaneTematy

W tej sytuacji Ministerstwo Finansów zdecydowało o rozpoczęciu kampanii „Hazard? Nie, dziękuję!”. Ministerstwo zwraca uwagę, że w wyniku uzależnienia od hazardu cierpią nie tylko sami uzależnieni, ale również ich rodzina i znajomi.

Szczególnie warto tutaj zwrócić uwagę na hazard prowadzony przez internet.– Poczucie anonimowości w Internecie sprzyja przestępcom. Przestępstwa w Internecie to nie tylko Silk Road, phishing, oszustwa czy piractwa, ale również nielegalny hazard, któremu sprzyja fakt, że Internet nie zna granic państwowych. To co zakazane jest w jednym kraju, w innym bywa w pełni legalne. Z takim właśnie zjawiskiem borykamy się w Polsce. Dotyczy ono głównie zakładów wzajemnych. Legalnie w Polsce zarejestrowanych jest dziesięć firm mogących oferować zakłady wzajemne (np. obstawianie meczów piłkarskich) online – informuje Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku Karol Zywer.

W naszym kraju jedynie 10 podmiotów może legalnie prowadzić działania związane z hazardem – ich wykaz można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Jeśli znajdzie się stronę, na której można nielegalnie uprawiać hazard, należy ją zgłosić, dzwoniąc pod numer telefonu: 800 060 000 lub kontaktując się poprzez adres e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Podmioty legalnie oferujące hazard mogą oferować swoje usługi tylko osobom pełnoletnim i mają obowiązek nadzorowania czy ten wymóg jest spełniony. Osoby poniżej 18. roku życia, ze względu na mniejszą dojrzałość emocjonalną, są szczególnie narażone na uzależnienie od hazardu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU