REKLAMA

Chłopcy kontra Basia

REKLAMA

Zespół Chłopcy kontra Basia wystąpi w najbliższą sobotę, 16 listopada. To kolejny koncert w ramach Kawiarni Jazzowej POKiS.

Tym razem POKiS zaprasza na występ zespołu, który obraca się w nurtach muzyki folkowej. Zadebiutował w kwietniu 2010 r. podczas XIII Folkowego Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, gdzie zdobył jedną z ważniejszych nagród na scenie folkowej – II miejsce w konkursie. Rok później Chłopcy kontra Basia zdobyli I nagrodę Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych w Lublinie (2011) a na początku 2012 zwyciężyli w plebiscycie na najlepszy utwór w nurcie world music „Battle of Bands”, organizowanym przez World Music Network.

PowiązaneTematy

Zespół tworzy muzykę, inspirowaną polską muzyką i poetyką tradycyjną. W pełni autorskie kompozycje (teksty i melodie) są stylizowane na ludowe, następnie w trakcie aranżacji wzbogacane są elementami charakterystycznymi dla różnych stylów: od jazzu, przez trip-hop, po drum’n’bass. W repertuarze ChKB znajdują się niekiedy parafrazy tradycyjnych pieśni, innym razem autorskie teksty osadzone w stylistyce ludowej gawędy, ballady, przyśpiewki oraz pieśni obrzędowej.

Koncert odbędzie się w sali koncertowej POKiS 16 listopada o godz. 19. Wstęp: 25 zł.