REKLAMA

Chcieli siekierą wymusić haracz na przedsiębiorcy z powiatu płockiego [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

Mieszkaniec powiatu płockiego chciał otworzyć działalność gospodarczą na terenie Warszawy. Na przeszkodzie stanęli przestępcy, którzy zadawali mu ciosy siekierą i grozili pozbawieniem życia, jeśli nie wpłaci 15 tys. zł.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Mieszkaniec powiatu płockiego zgłosił policjantom z Zarządu w Warszawie CBŚP, że użyto wobec niego przemocy, aby wymusić na nim haracz.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcy mieli grozić pozbawieniem życia oraz użyć przemocy fizycznej wobec pokrzywdzonego, polegającej między innymi na zadaniu mu ciosów siekierą. Sprawcy mieli zażądać od niego 15 tysięcy złotych, w zamian za możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Warszawy – wyjaśnia biuro prasowe CBŚP.

Na szczęście poszkodowany nie dał się zastraszyć i zgłosił sprawę, dzięki czemu do akcji weszli policjanci CBŚP z Warszawy.

Jak informuje biuro prasowe CBŚP, funkcjonariusze bardzo dokładnie zaplanowali działania i na warszawskich Bielanach zatrzymali podejrzanych na gorącym uczynku.– Akcję przeprowadzono w momencie przekazywania pieniędzy przez pokrzywdzonego. Zatrzymani byli kompletnie zaskoczeni błyskawicznym działaniem policjantów CBŚP i nie mieli możliwości, aby stawić opór. W ramach tych działań łącznie zatrzymano 4 osoby, w tym 35-letniego mieszkańca Warszawy, który, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mógł być pomysłodawcą przestępstwa. Policjanci zatrzymali także 32-letniego mężczyznę, który mógł pomagać głównemu podejrzanemu – tłumaczą w CBŚP.

Funkcjonariusze przeszukali pojazd i miejsca pobytu oraz miejsca użytkowane przez podejrzanych – śledczy będą teraz dokładnie wyjaśniać wszystkie okoliczności sprawy.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która już przedstawiła zatrzymanym zarzuty. Dwóm osobom przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego, w tym jednej pomocnictwa do tego przestępstwa. Jedna osoba usłyszała także zarzut fałszowania dokumentów. 35-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU