REKLAMA

Chcesz sprawdzić swoje siły? Weź udział w Aquathlonie Ziemi Płockiej!

REKLAMA

Lubisz aktywność fizyczną? Sporty wodne, bieganie, mierzenie się z przeszkodami? Chcesz sprawdzić swoją siłę i stawić czoło wyzwaniom? Teraz masz okazję! Już 30 sierpnia na terenie zalewu Sobótka w Płocku odbędzie się I edycja Aquathlonu Ziemi Płockiej.

Co to takiego? Otóż Aquathlon to szerokie pojęcie sportów sprawnościowych. Zawody, które łączą ze sobą różnorodne konkurencje fizyczne. Ekstremalna rywalizacja odbędzie się na dystansie 350 metrów pływania oraz 5000 metrów biegu z przeszkodami. Na pokonanie trasy biegu uczestnicy mają dokładnie 90 minut. Jedno jest pewne – łatwo nie będzie, ale warto podjąć wyzwanie i pokonać własne granice słabości.

Aqua biegW rywalizacji będą mogli sprawdzić się sportowcy, uprawiający różne dyscypliny sportu, chociażby lekkoatleci, zawodnicy sztuk walki, strongmani czy też gimnastycy. W zawodach może wziąć udział każdy, jednak warto wziąć pod uwagę swoje zdrowie i formę fizyczną. Przeszkody na trasie biegowej będą bardzo zróżnicowane. W zależności od stopnia zaawansowania, może zdarzyć się tak, że ich pokonanie może wymagać pomocy innych uczestników. To prawdziwy test na siłę, szybkość, skoczność i przede wszystkim wytrwałość samych zawodników.

Najważniejszymi elementami do pokonania będą ściana ze słomy, przedostanie się przez kontener z lodem oraz pokonanie skarpy złożonej z opon samochodowych. Dla samych uczestników to idealne połączenie biegu przeszkodowego z treningiem siłowym.

– Formułę zawodów Aquathlonu Ziemi Płockiej utworzyliśmy w odpowiedzi na prośbę uczestników imprez rozgrywanych w Płocku, chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód – mówią organizatorzy wydarzenia. – Zorganizujemy więc z naszymi Partnerami prawdziwe igrzyska, podczas których atleci walczyć będą nie tyle o cenne nagrody, co o pokonanie własnych słabości. Również rywalizacja o tytuł „Najsprawniejszego Płocczanina (Płocczanki)” będzie bardzo interesująca. Nieważne jaki sport uprawiasz, żeby ukończyć Aquathlon Ziemi Płockiej musisz dać z siebie naprawdę wszystko! Pływanie w wodach otwartych utrudniliśmy, przez konieczność pokonania całego dystansu w koszulce organizatora, 2 pętle 2,5 km trasy biegowej z torem przeszkód są niezwykle kosztowne energetycznie, przez co będą niesamowicie widowiskowe i emocjonujące dla kibiców, którzy będą mogli kibicować zmaganiom na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. Już teraz serdecznie zapraszamy do Płocka, gdzie wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją siłę, szybkość i wytrzymałość – podkreślają organizatorzy.Zapisy na AQUATHLON Ziemi Płockiej trwają do 28 sierpnia. Dokonywać ich można na stronie http://projektigrzyska.pl lub bezpośrednio na stoisku w sklepie Martes Sport w galerii Mosty w godzinach od 12 do 18.

Aqua plywanieWarto dodać, że udział w zawodach będzie możliwy jedynie za wpłatą pakietu startowego. Do 20 sierpnia (sobota) wynosi on 49 złotych, natomiast w późniejszym terminie, do 28 sierpnia (niedziela) jego koszt będzie wynosił 69 złotych. W ramach tej opłaty każdy z uczestników ma zagwarantowany czepek pływacki, numer startowy, koszulkę startową, napoje na mecie biegu, ubezpieczenie NNW podczas biegu oraz pamiątkowy medal.

Ze względu na specyficzną formę zawodów i ogromny wysiłek fizyczny, organizatorzy zadbali o to, żeby osoby chętne mogły skorzystać z treningów, poprzedzających to wydarzenie. Wtedy same ocenią, czy pokonanie dystansu i wykonanie konkurencji jest dla nich możliwe. W środę (17 sierpnia) odbędzie się trening biegowy, a tydzień później dokładnie 24 sierpnia (środa) odbędzie się trening pływacki w wodach otwartych. Warto podkreślić, że udział w każdym z treningów jest bezpłatny, a one same odbywać się będą na trasie zawodów.

Początek zawodów 30 sierpnia o godzinie 17 na terenie zalewu „Sobótka” w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU