REKLAMA

Chcesz popływać wokół Sobótki? Weź udział w maratonie

REKLAMA

Za nieco ponad tydzień miłośnicy pływania będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. MZOS Płock oraz WOPR Płock 17 sierpnia organizują „Maraton Pływacki Dookoła Sobótki”. Pływacy pomogą swoim udziałem trzyletniej Klaudii Kamińskiej, chorej na nowotwór złośliwy.

Maraton odbędzie się w sposób widowiskowy – pływaków zobaczymy na 500-metrowej pętli, poprowadzonej na wysokości kąpieliska miejskiego. Zawodnicy przepłyną pętlę, potem pokonają 50-metrowy odcinek po plaży i znów wskoczą do wody. W ten sposób, w zależności od kategorii, trzeba pokonać od 1,5 do 3 kilometrów. Dobrze zobaczymy więc widać kto prowadzi, będzie można też dopingować swoich faworytów.

Dystans jest przewidziany w trzech wersjach, w zależności od płci i kategorii wiekowej:
– dziewczęta i chłopcy od 12 do 19 lat, kobiety powyżej 35 lat oraz mężczyźni powyżej 50 lat – 1500 metrów (3 rundy),
– mężczyźni od 20 do 34 lat – 3000 metrów (6 rund),
– kobiety od 20 do 34 lat oraz mężczyźni 35-49 lat – 2000 metrów (4 rundy).

Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe, ufundowane przez MZOS i sklep sportowy Decathlon, sponsora zawodów. Zapisy elektroniczne prowadzi MZOS, natomiast opłatę startową w wysokości 20 zł pobiera WOPR Płock. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma silikonowy czepek oraz napój na mecie.

Chętni mogą już teraz zapisywać się do udziału. Wśród zgłoszonych dotychczas osób znajdują się zawodnicy z Grudziądza, Sierpca, Wielkopolski i Pomorza, choć, oczywiście, przede wszystkim z Płocka.Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy wysłać e-mail ze swoimi danymi: imieniem, nazwiskiem oraz rokiem urodzenia na adres t.marciniak@mzos.ump.pl oraz uiścić opłatę startową w wysokości 20 zł na konto WOPR Płock: Bank PKO nr konta: 96 1240 3174 1111 0000 2890 2247. W tytule przelewu należy podać: imię, nazwisko i dopisek „maraton pływacki”. Zgłoszenia dokonać można także w dniu zawodów na Kąpielisku Sobótka.

Dla wszystkich osób, które zgłoszą i opłacą wpisowe do jutra, 8 sierpnia, MZOS Płock przygotował specjalne bidony. Jutro też wśród wszystkich osób zgłoszonych zostanie rozlosowany karnet o wartości 100 zł na pływalnię miejską „Podolanka”.

Podczas maratonu przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz chorej na nowotwór złośliwy Klaudii Kamińskiej. Dziewczynka potrzebuje funduszy na skomplikowaną operację w Genui we Włoszech (koszt ok. 160 tys. euro). Kwestę na jej rzecz prowadzą płoccy wolontariusze.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU