REKLAMA

Charytatywny festyn w krainie motylków

REKLAMA

Gmina Radzanowo zaprosiła w sobotę na tradycyjny festyn, który w tym roku miał kilka wyjątkowych punktów. Jednym z nich była niewątpliwie akcja charytatywna na rzecz Alicji, małej mieszkanki tej gminy.

W sobotę, 18 sierpnia, na terenie boiska sportowego przy ul. Szkolnej w Radzanowie, odbył się Radzanowski Festyn Charytatywny.

– To nasza tradycyjna, coroczna impreza, która przez kilka lat była organizowana na placu przy Centrum Kultury i Sportu, a w tym roku wracamy na ten piękny obiekt w Radzanowie, boisko sportowe, z tego względu, że łączymy festyn z 20-leciem istnienia klubu sportowego Polonia Radzanowo – powiedział Sylwester Ziemkiewicz, wójt gminy Radzanowo.

Jak dodał, tegoroczny festyn został rozszerzony o aspekt charytatywny.

– Chcemy przy okazji festynu zbierać środki, aby pomóc małej mieszkance naszej gminy, kilkuletniej Alusi, która choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne, dlatego podczas dzisiejszego przedsięwzięcia kwestujemy i zbieramy środki, aby jej pomóc – wyjaśnił wójt Sylwester Ziemkiewicz.

Choroba małej Alicji jest niezwykle bolesna – to nieustająca walka z bólem pękającej skóry i wielogodzinnym opatrywaniem ran. – Przez swoją chorobę jest delikatna, jak skrzydła motyla. Przez silną osobowość – waleczna i pełna optymizmu – opisali Alusię organizatorzy akcji.

Środki zebrane podczas festynu zostaną przekazane do fundacji, z którą współpracują rodzice Alicji. Mają posłużyć na jej leczenie, ale i zakup sprzętu, który pomoże w codziennym jej funkcjonowaniu.Wójt Sylwester Ziemkiewicz podkreślił, że festyn w Radzanowie to również okazja do integracji mieszkańców i budowania poczucia lokalnej tożsamości, spotkania z sąsiadami, najbliższymi oraz wspólnej zabawy.

Organizatorzy stworzyli ku temu sporo możliwości – były mecze drużyn dziecięcych Polonia Radzanowo z Detlą Słupno oraz mecz GLKS Polonia Radzanowo z Oldboys Polonia Radzanowo. Swoimi umiejętnościami mogli popisać się również sołtysi, podczas turnieju sportowo-zręcznościowego dla drużyn sołeckich pn. Sołtysiada.

Nie zabrakło stoisk promocyjnych lokalnych stowarzyszeń, kiermaszu ozdób Kreatywnych Dzieciaków, wystawy zdjęć i trofeów GLKS Polonii Radzanowo, parady motocyklistów, warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży, ścianki wspinaczkowej czy wesołego miasteczka.

Na zakończenie festynu zaplanowano występ płockiego zespołu Vataha oraz R-Max, a także zabawę taneczną z zespołem Polaris i DJ’em.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU