C’est la vie! Teatru Trzeciego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“C’est la vie!” to najnowszy spektakl, nad którym pracowali aktorzy Teatru Trzeciego. Sam teatr istnieje w Płocku już 8. rok i charakteryzuje się przygotowywaniem autorskich etiud i spektakli o tematyce religijnej. Unika przy tym posługiwania się banałem i szukania prostych odpowiedzi.

Spektakl “C’est la vie!” z francuskiego “Takie jest życie” odbędzie się  w sobotę, 10 czerwca 2017 roku w auli MCEW Studnia o godz.19. Wystawiany spektakl jest widowiskiem o życiu oraz o tym co w nim najważniejsze – miłości. Oparty o historię wesela pokazuje cały przekrój emocji i perypetii, starając się pokazać życie takim jakie jest, bez upiększeń.

Ambicją przedstawienia było ukazanie w sposób pozbawiony patosu oraz infantylnej egzaltacji zagadkę Miłości – uczucia jakim Bóg darzy człowieka. W tym celu autorzy wykorzystali zarówno ogromne bogactwo nawiązań i inspiracji biblijnych, jak również barwność kultury współczesnej. Tym sposobem cytaty z Nowego i Starego Testamentu pomieszały się z współczesnymi piosenkami, ukazując dwoistą naturę życia człowieka, który w niezwykły sposób łączy w sobie sacrum wiary z profanum dnia codziennego. Takie jest życie!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji