Cadenas: Zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty

– W pierwszej połowie brakowało skuteczności, ale w drugiej to już się poprawiło (…) Zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty – powiedział po zwycięskim meczu z FC Porto trener Orlen Wisły Płock, Manolo Cadenas.

Nafciarze wygrali czwartkowe, rewanżowe spotkanie z FC Porto. Trener Orlen Wisły, Manolo Cadenas przyznał, że to cenne punkty, które Wisła zdobyła głównie dzięki świetnie działającej obronie. – Początki obu spotkań z Porto bardzo się różniły – stwierdził Cadenas. – Na korzyść w tym przypadku wypada dzisiejszy mecz, bowiem zaczęliśmy twardo w obronie, co pozwoliło nam po kwadransie prowadzić dwoma bramkami i kontrolować spotkanie. Podobnie jak Porto mieliśmy wiele problemów z kontuzjami, a dzisiaj do grupy kontuzjowanych dołączył Sypa. Jestem bardzo szczęśliwy, bo przez cały mecz nasza obrona spisywała się fantastycznie. W ataku w pierwszej połowie nie zagraliśmy może najlepiej, brakowało skuteczności, ale w drugiej połowie to już się poprawiło, akcje się zazębiały, były przeprowadzone na odpowiednim tempie i wszyscy zawodnicy brali udział w powodzeniu akcji. Dzięki temu zdobyliśmy bardzo ważne dwa punkty – podsumował trener Nafciarzy.

[pullquote]- Jestem bardzo szczęśliwy bo przez cały mecz nasza obrona spisywała się fantastycznie – Manolo Cadenas, trener Orlen Wisły Płock[/pullquote]

Ljubomir Obradović, trener gości stwierdził, że o porażce zadecydowały kontuzje w jego drużynie. – Graliśmy dobrze tylko przez 50 minut, a w konfrontacji z przeciwnikiem jak Wisła musimy grać dobrze przez całe spotkanie. Przed dzisiejszym meczem mieliśmy problemy z kontuzjami – dzisiaj wypadł nam ze składu kolejny gracz  i musieliśmy sobie dzisiaj z tym radzić – stwierdził Obradović. – Mieliśmy okazję by doprowadzić do bramki kontaktowej, dojścia Wisły, ale jej nie wykorzystaliśmy i Wisła odskoczyła na 3 gole. Dzisiaj nie mogliśmy osiągnąć tutaj więcej. Mimo wszystko zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre zawody.

Opinię trenera Smoków potwierdza Alfredo Bravo, bramkarz FC Porto. – Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie, ale graliśmy na wysokim poziomie tylko przez 50 minut – powiedział. Przez kontuzje nie mogliśmy zmieniać zawodników tak, jak byśmy chcieli. Wisła jest bardziej kompletnym zespołem i odniosła zasłużone zwycięstwo – wyznał Bravo. – To był bardzo ciężki pojedynek, było mnóstwo walki z obu stron. Wisła wyszła na większe prowadzenie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach.

[pullquote]- Przez kontuzje nie mogliśmy zmieniać zawodników tak, jak byśmy chcieli. Wisła jest bardziej kompletnym zespołem i odniosła zasłużone zwycięstwo – Alfredo Bravo, bramkarz FC Porto[/pullquote]

Spotkanie podsumował także Nikola Eklemović z Orlen Wisły Płock. Szczypiornista z Płocka przyznał, że to nie było łatwe spotkanie. – Przed meczem wiedzieliśmy, że Porto gra dobrą piłkę ręczną i nie przyjadą tutaj położyć się na parkiecie. Staraliśmy się przed meczem rozmawiać dużo o tym jak z nimi zagrać – zdradził Eklemović. – W pierwszej połowie w ataku nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, ale przez cały mecz nasza obrona z Marinem w bramce zagrała na wysokim poziomie. W ataku zagraliśmy tak, jak powinniśmy dopiero w ostatnich 15-20 minutach spotkania. Dzisiaj zdobyliśmy dwa bardzo ważne punkty i czekamy z nadzieją na następne spotkania.