REKLAMA

Budżet Obywatelski: trwa liczenie głosów. Wyniki we wtorek

REKLAMA

Płocczanie przez ostatni tydzień głosowali na swoich faworytów w Budżecie Obywatelskim. Do urn trafiło kilka tysięcy kart do głosowania. Ich liczenie potrwa do końca dnia. Wyniki we wtorek.

– Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w życie swojego miasta, zainteresowali się Budżetem Obywatelskim Płocka, zgłosili swoje projekty i w ostatnim tygodniu wzięli udział w głosowaniu – mówi prezydent miasta Andrzej Nowakowski. – Sam z niecierpliwością czekam na podliczenie oddanych głosów i informację o tym, które z projektów spotkały się z największym uznaniem mieszkańców.

PowiązaneTematy

Płocczanie głosowali na wybrane projekty miejskich przedsięwzięć, zgłoszone także przez samych mieszkańców miasta, od ubiegłego poniedziałku do niedzieli. Na liście było 10 pomysłów, takich jak m.in. założenie parku, budowa multifunkcyjnej muszli koncertowej, parkingu, czy sfinansowanie wyposażenia szkolnej sali do zajęć integracyjnych.

Głosować można było na jeden, dwa lub trzy projekty. Około tysiąca głosów zostało oddanych drogą elektroniczną, kilka tysięcy wypełnionych druków wyjęto z urn, które stały w m.in. urzędzie miasta, czy galeriach handlowych. Ich przeliczanie potrwa do końca dnia, wyniki powinny być znane we wtorek.

W urnie znalazły się nie tylko karty do głosowania, po otwarciu jednej z nich pracownicy ratusza znaleźli takie oto dzieło.

fot.ump
fot.ump