REKLAMA

Budmat Drift Show 2013 – znamy szczegóły!

REKLAMA

Pamiętacie ubiegłoroczną imprezę? Były skoki na bungee, rodzinny piknik, sławy ze szklanych ekranów, a przede wszystkim emocje z szybkiej i niebezpiecznej jazdy. W tym roku zapowiada się równie atrakcyjnie. Zobaczcie plan imprezy tegorocznego Budmat Drift Show.

PowiązaneTematy

Driftingowe Mistrzostwa Polski odbędą się 22 i 23 czerwca wokół hali Orlen Arena w Płocku. Imprezę wspólnie z Piotrem Grąbkowskim (komentatorem driftingowym) poprowadzi Marcin Prokop, relację na żywo wprost z miasteczka driftingowego będzie przekazywał słuchaczom DJ Jankes (czyli Krzysztof Jankowski z Radia Eska). A co w planie?

Skoki, zjeżdżalnie, Drift Taxi i bilety na trybuny

Oczywiście, przede wszystkim emocjonujące driftingowe pojedynki z udziałem najlepszych kierowców. Będą ponownie skoki na bungee, nie zabraknie atrakcji dla dzieci, typu dmuchane zjeżdżalnie czy malowanie buziek. Chętni (i odważni) będą mogli zamówić sobie przejazdy DRIFT TAXI, nie będzie natomiast Dinner in The Sky (podniebnej kolacji). Organizatorzy przewidzieli za to znacznie więcej trybun, na których zmieści się blisko 8 tysięcy widzów. Miejsca na trybuny będą biletowane (bilety już wkrótce będzie można kupić na portalu e-bilet.pl), natomiast sam wstęp na teren imprezy pozostaje wolny. Dla uczestników imprezy ustawione będą dwa duże kompleksy cateringowe, będzie również więcej ekranów – telebimów, na których będzie można oglądać popisy driftingowych mistrzów.

Na zawodach pojawią się najlepsi polscy drifterzy, prawdopodobnie również z zagranicy. Wśród startujących kierowców pojawi się także Adaś Zalewski – najmłodszy drifter w historii tego sportu w Polsce. Kierowca, znany jako RUBIK, ma dopiero 13 lat, a w Płocku zmierzy się na takich samych prawach i zasadach co pozostali – pełnoletni kierowcy.

Organizatorzy nie przewidują w tym roku formuły koncertowej. Będzie za to nowość – pokaz korowodu weneckiego, nawiązujący do pokrycia dachowego, który produkuje firma Budmat o nazwie Venecja. Na torze zobaczymy także prawdopodobnie jednego z najbardziej znanych w Polsce stunterów, a jego pokazy driftu na motocyklu uświetnią nam zawody w ciągu obu dni.Trasa przejazdów kierowców będzie taka sama jak w roku 2012, inaczej będą jedynie ułożone drifterom tory jazdy wyznaczone zawodnikom strefy punktowane, co ma zwiększyć atrakcyjność oglądania zawodów dla widzów.

Uwaga, utrudnienia drogowe

W ubiegłym roku trochę zamieszania wprowadziło zamknięcie ulicy 7 czerwca 1991 r. – organizatorzy wyciągnęli wnioski i już teraz zadbali o duże tablice informacyjne, które wkrótce pojawią się przy Orlen Arenie. Całe miasteczko driftingowe zacznie powstawać już od 13 czerwca, jednak ekipa zajmie jedynie tereny przyległe do Orlen Areny, więc nie powinno to powodować żadnych utrudnień. Natomiast ulica 7 czerwca 1991 r. będzie zamknięta i wyłączona z ruchu nocą (po północy) z 20 na 21 czerwca, jej otwarcie przewidywane jest o godz. 20 w niedzielę (21 czerwca). Na ten sam czas zamknięty będzie jeden pas ruchu w stronę PKN Orlen na ul. Łukasiewicza (dokładnie jak w roku ubiegłym).

O porządek na drogach w tych dniach zadbają płoccy strażnicy miejscy, którzy zatroszczą się również o zapewnienie wszystkim odwiedzającym miasteczko driftingowe jak najlepszych warunków do jazdy i parkowania.

Zobaczcie, jak płocczanie bawili się w ubiegłym roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU