REKLAMA

Brudne chodniki i klatki. Administracja nie reaguje?

REKLAMA

Brudne klatki schodowe, porozrzucane niedopałki papierosów, potłuczone szkło butelek po piwie, obklejone drzwi i odchody zwierząt. Tak wygląda część bloków mieszkalnych i ich otoczenie w naszym mieście. Z czego to wynika?

Jeden z naszych czytelników, mieszkaniec osiedla Tysiąclecia, napisał do nas z prośbą o nagłośnienie problemu, jaki dotyka jego i innych lokatorów tego bloku.

– Bardzo proszę o interwencję. Klatka przy ul. Dąbrówki 3 jest obklejona, są brudne ściany od butów młodych ludzi, którzy przesiadują na klatce. Z nudów stoją i piją piwo. Pety i puste butelki rzucane są do ogródków. Właściciele psów nie czują obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Na przeciwko klatki na parkingu jest kamera, która na pewno widzi to co się dzieje. Pytanie komu ona ma służyć?

Otrzymaliśmy również od czytelnika zdjęcia, które ukazują to co dzieje się w okolicy jego zamieszkania.

Niestety, taki widok to niemalże codzienność osób, które mieszkają w blokach, nie tylko na osiedlu Tysiąclecia, ale w całym Płocku. Na wiele rzeczy administracje osiedli nie mają wpływu, bowiem wykracza to poza ich kompetencje, tak jak w przypadku zarządcy bloku przy ul. Dąbrówki 3, który osobiście sprawdza stan i otoczenie osiedla Tysiąclecia.– Dzielnicowy regularnie otrzymuje zgłoszenia, by interweniować w sprawie młodzieży, która w klatkach i przed nią pije alkohol, dewastując przy tym otoczenie – przyznaje kierownik administracji Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. – Ja sam często chodzę tam i sprawdzam jak wygląda sytuacja. Niestety, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. W sprawie awanturującej się młodzieży należy dzwonić na policję czy straż miejską – dodaje kierownik.

Faktem jest, że nikt nie jest w stanie sprawdzać co chwila jak wygląda sytuacja przed każdym z bloków. Policja czy przedstawiciel administracji może przyjść np. o godz. 16 i okaże się, że panuje porządek, nikt nie przesiaduje na klatce schodowej ani przed nią, a o godz 16.30 już sytuacja może się zmienić. Niestety, kwestia zachowania czystości wokół siebie i kultury osobistej leży po stronie każdego z nas.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU