REKLAMA

Branża fitness chce się otwierać. Bez względu na decyzje rządu

REKLAMA

Polska Federacja Fitness ogłosiła, że od 1 lutego otwierają się kluby zrzeszone w ramach tej organizacji. – Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej jak i „papierologicznej” – informuje PFF w swoim komunikacie.

Po branży gastronomicznej, krok w kierunku otworzenia biznesów zrobiła Polska Federacja Fitness. Zgodnie z zapowiedziami, od 1 lutego chce otworzyć kluby i siłownie, bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń.

– Na jedno z pierwszych pytań, czemu nie wskazaliśmy daty 18.01.2021, odpowiadamy: skala przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć przed ww. datą. Wielu z nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie. Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów, dotyczących wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej – informuje PFF.

Dla klubów zrzeszonych w organizacji, Polska Federacja Fitness przygotowała wsparcie od strony prawnej i merytorycznej, a także wzory dokumentów. Opracowano także wytyczne w zakresie reżimu sanitarnego stosowanego w klubach fitness i siłowniach oraz wskazówki, dotyczące przestrzegania treści rozporządzenia w sprawie obostrzeń.

PFF zastrzega jednak, że decyzja dotycząca tego czy i w jakiej formie otwierać klub należy do właściciela.– Tak jak klienci restauracji, które obecnie się otwierają, klienci klubów fitness również mogą być poddawani próbom wylegitymowania przez policjantów na siłowni. Analizując dokładnie sytuacje w branży gastronomicznej, wszelkie tego typu działania, przynajmniej do tej pory, były przeprowadzane nieinwazyjnie oraz bezproblemowo. Przychodząc do klubu fitness czy innego obiektu otwartego szczególnie po 01.02.2021 nie można wykluczyć ww. zdarzenia – ostrzega PFF.

W Płocku otwierają się restauracje, w pobliżu dyskoteka. Czy stracą dofinansowanie?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 18

 1. Paweł nie Gaweł says:

  Dobrze że branża fitness i siłownia się otwierają popieram was Robić swoje Panowie!!!!

 2. spostrzegawczy says:

  „”Zmowa na rynku fitness”

  Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył ponad 32 mln zł kary na największe sieci fitness, w tym spółkę Benefit Systems, operatora kart MultiSport, za porozumienie ograniczające konkurencję – podział rynku – poinformował w poniedziałek UOKiK.
  ……
  Według UOKiK przedsiębiorcy podzielili rynek, tak aby nie konkurować ze sobą. Dodał, że kontrolę nad wykonywaniem niedozwolonego porozumienia i rolę koordynatora oraz rozjemcy między interesami klubów pełnił Benefit, który jednocześnie intensywnie budował swoją pozycję rynkową.

  „Uczestnikom porozumienia zależało na zachowaniu silnej pozycji w miastach, w których już rozwijały działalność oraz osiągały korzyści z uczestnictwa w programie MultiSport, oferowanym na rynku przez Benefit. Przykładowo w Warszawie była to sieć Calypso, w Poznaniu – Fabryka Formy, we Wrocławiu – Fitness Academy, a w Krakowie – Fitness Platinium” – podał Urząd.
  ……
  Choć postępowanie zostało wszczęte przeciwko kilkunastu spółkom, to Prezes UOKiK nałożył kary na osiem firm: Bartosz Gibała Platinium, Benefit Systems, Platinium Wellness, Yes to Move (dawniej: Fitness Academy), a także Calypso Fitness i kontrolowane przez nią spółki – Baltic Fitness Center, EFC Fitness oraz Fitness MCG.
  ….”

  Cały artykuł w necie.

  Swoją drogą, tą całą branżą zawiadują firmy polskie czy zagraniczne?

 3. Jestem za mimo iż nie korzystam. says:

  W kościołach ludzi umieją przeliczyć i mogą wchodzić żeby dac na tacę to chyba do siłowni też może wchodzić odpowiednia ilość osób. Ludzie prowadzący każdą działalność też chcą za coś żyć i opłacać rachunki.

 4. Plocczanin do Lysy says:

  Firmy pracujące na terenie Orlenu szukają i proszą się o ludzi.Oczywiscie praca nie łatwa i czasami brudna i skomplikowana.To nie jest fitness

 5. Anonim says:

  Do spostrzegawczy:
  Przestań pieprzyć i wypierd…. frajerze

 6. Alleluja i do przodu says:

  Rydzyk dostał od tych pisowych 903 tyś dotacji z powodu pandemi. Orlen dalej smrodzi. Kogo z tych pisowych dzbanów obchodzi fitness.

 7. Plocczanin says:

  Pracy w Płocku jest mnóstwo,tylko że nikt nie chce ciężko pracować tylko prowadzić bzdurne biznesiki dla nowobogackich.Lenie

  • Lysy says:

   Gdzie ta praca bo aktualnie szukam

  • Kros says:

   Pracy w Płocku jest mnóstwo… hahahahaha… no udał Ci się żarcik :) Nie pomyślałeś, że ten dla Ciebie „bzdurny biznesik dla nowobogackich” dla innych może być pasją i czymś co kochają robić? Nikt nie może nikomu zakazać tego. Każdy obywatel ma prawo wyboru, co i kiedy chce robić i czym się zajmować.

 8. spostrzegawczy says:

  Ta branża fitness to na eksport coś produkuje? Sprzedaje za granicę i powoduje wzrost dobrobytu mieszkańców kraju naszego? A może zza granicy ćwiczą ludzie na tych siłowniach? Bo jeśli nie, to z czysto ekonomicznego punktu widzenia, cała ta branża jest zbędna.

  Tylko bez hejtu proszę w odpowiedziach :)

 9. Jet says:

  Wzięli kasę od rządu, miliony to tera mogą otwierac

 10. Plocczanin says:

  Życie i zdrowie dla Was nie ważne.Byle kasa była.Co za infantylna postępowanie.Ludzie opanujcue sie

  • 1947 says:

   Właśnie zdrowie i życie jest dla nas ważne. Opanuj się i sam siedź w swoim zakładzie karnym za darmo będąc wolnym człowiekiem

   • Kros says:

    Plocczanin… Jak bym był na emeryturce i miał inny dochód też bym siedział w domu. Tu już nie chodzi o dorabianie się, tylko p przetrwanie. Ci ludzie (właściciele i pracownicy restauracji, klubów itp.) też mają rodziny do utrzymania, rachunki, kredyty i inne wydatki… Na co mają czekać? Na mannę z nieba, czy na pomoc od państwa? Za co mają żyć? Trzeba czasami pomyśleć o innych i widzieć trochę dalej, niż czubek własnego nosa. Dezynfekcja, dystans, ostrożność ale jestem za otwarciem. Pozdrawiam i zdrowia życzę wszystkim.

  • Edzio says:

   Plocczanin jestes tępym matołem nawet zadna ustawa tego nie przewiduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU