REKLAMA

Bodo i Maria Skłodowska-Curie w NK Przedwiośnie

REKLAMA

Już 3 marca na ekranach NK Przedwiośnie będziemy mogli zobaczyć dwa filmy biograficzne: „Bodo” i „Maria Skłodowska-Curie”. 

PowiązaneTematy

Film „Bodo” w reżyserii Michała Kwiecińskiego jest inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego kina – bohatera plotek i skandali, pierwszego kinowego gwiazdora oraz obiektu westchnień kobiet

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu, gdyż zamiast zostać lekarzem jak chciała cała rodzina, marzy o wielkiej sławie i karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią Hollywood, dokąd chce wyjechać z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

W obsadzie możemy zobaczyć takich aktorów jak: Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Patrycja Kazadi czy Roma Gąsiorowska.

Drugi film biograficzny, jaki możemy zobaczyć już od 3 marca w NK Przedwiośnie to „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marie Noelle. To opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu., ale też portret niezwykłej kobiety.Dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom Skłodowska-Curie zdołała przekonać do siebie cały świat nauki, który od zawsze był zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla.

Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

W obsadzie możemy zobaczyć takich aktorów jak: Karolina Gruszka, Charles Berling, Fabrizio Rongione.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU