REKLAMA

Blisko milion złotych dotacji na nowy budynek

REKLAMA

W środę w samo południe, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z przedstawicielem Banku Gospodarstwa Krajowego, aby podpisać umowę na bezzwrotne dofinansowanie budowy dwunastu nowych mieszkań komunalnych. Budynek, który stanie przy ul. Kwiatowej pochłonie ponad dwa miliony złotych.

Budowa nowego budynku komunalnego rozpocznie się w październiku. Dofinansowanie na tę inwestycję jest czwartym z kolei wnioskiem prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który uzyskał bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

PowiązaneTematy

Na podstawie tych czterech wniosków Płock uzyskał już wsparcie finansowe na realizację 73 lokali mieszkalnych w czterech budynkach o łącznej wartości 5 mln 688 tys. zł, z tego na konto miasta wpłynęło już blisko 750 tys. zł. Wszystkie te budynki i lokale mieszkalne według planów zostaną przekazane do użytku do listopada 2014 r.

W środę, na konferencji prasowej podczas której podpisano umowy, wzięli udział: prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Mirosław Kłobukowski – prezes MTBS Sp. z o.o., Przemysław Berent – wiceprezes MTBS Sp. z o.o. a z ramienia Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie Bogusław Białowąs – zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych BGK i Anita Łygan – naczelnik wydziału BGK.

– To już czwarty budynek w Płocku, który dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i spółce MTBS będzie miał szansę powstać w Płocku. Chciałbym podziękować za wsparcie, dzięki któremu już powstały budynki przy ul. Jasnej i Sienkiewicza 65, a w 2014 r. powstaną kolejne przy ul. Kwiatowej i ul. Sikorskiego – mówił Andrzej Nowakowski.

Budynek przy ul. Kwiatowej będzie obiektem trzykondygnacyjnym i zostanie częściowo podpiwniczony. Znajdzie się w nim dwanaście lokali mieszkalnych, a mieszkania będą o powierzchni od 44,59 m kw. do 47,10 m kw. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 551,57 m kw. Planowany termin realizacji inwestycji to listopad 2014 r. Prace powinny ruszyć już w październiku 2013 r. Aktualnie trwa przetarg na wybór wykonawcy z ostatecznym terminem składania ofert do poniedziałku, 9 września.

Płock otrzymał na ten budynek dotację w wysokości 40 proc. kosztów przedsięwzięcia, czyli ponad 941 tys. zł. Przewidywane koszty inwestycji wynoszą 2 352 857,77 zł, z tego bezpośredni udział miasta to 45 proc., które przeznaczy 1 058 786 zł, a udział Spółki MTBS po raz pierwszy osiągnął poziom aż 15 proc., czyli 352 928 zł.