REKLAMA

Blaszak Arena jak nowa. Jak wygląda po remoncie? [FILM]

ORLEN Bliżej Ludzi

REKLAMA

Zakończył się już remont Blaszak Areny. Remont, który rozpoczął się od dachu, przeszedł w kompleksową odnowę wnętrza i parkietu. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda odnowiona hala.

Blaszak Arena przy Al. Kobylińskiego 25 przez wiele lat, do października 2010 roku, była areną spotkań sekcji piłki ręcznej klubu Wisła Płock, którą dzielili z Zespołem Szkół Centrum Edukacji w Płocku. Ze względu na to, że obiekt ten nie spełniał norm Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), spotkania w ramach europejskich pucharów zespół musiał rozgrywać poza Płockiem. Działo się tak do czasu oddania w listopadzie 2010 roku ORLEN Areny, w której dzisiaj klub SPR Wisła Płock gości swoich przeciwników.

Potoczna nazwa Hali Chemika, czyli Blaszak Arena, która dotychczas jest używana przez płocczan, wzięła się z zewnętrznego wyglądu budynku, którego konstrukcja jest wykonana z połaci blachowych. Jednak z czasem zarówno blachy zaczęły się odrywać, a dach przeciekać podczas opadów. Stało się jasne, że nie obędzie się bez kompleksowego remontu. Ekspertyzy wykazały bowiem, że dachu nie da się załatać, trzeba było wymienić całość. Dzięki decyzji PKN ORLEN, rozpoczęto remont.

– Wszystko zaczęło się od dachu – potwierdził Bogdan Kijek, Prezes Zarządu Centrum Edukacji Grupa ORLEN, dziękując koncernowi za podjęcie decyzji o remoncie. – W obliczu przeciekającego dachu, spółki nie byłoby stać na jego naprawę. Ale wymiana dachu zmotywowała nas, jako spółkę, do działania również w zakresie wnętrza hali – tłumaczył.

Wewnątrz odnowiono więc ściany, zamontowano nowe oświetlenie i nagłośnienie, nowe są też trybuny, a co najważniejsze, także podłoga.

– Stara wykładzina była w bardzo złym stanie, ponadto w kilku miejscach podłoga się zarywała – wyjaśnił prezes Bogdan Kijek. – Myślę, że jest to historyczna chwila. Hala została wybudowana w 1975 roku, ma dzisiaj 44 lata. Z informacji, które posiadam wynika, że miała ona funkcjonować tylko kilka lat, a proszę zobaczyć, ile lat przetrwała, ile wspaniałych spotkań zostało tu rozegranych. Jest to pewnego rodzaju symbol piłki ręcznej, dlatego ten remont jest tak ważny – dodał prezes.Bogdan Kijek, Prezes Zarządu Centrum Edukacji Grupa ORLEN

Wioletta Kulpa, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN przypomniała, że Blaszak Arena przez lata była kuźnią sukcesów płockich szczypiornistów.

– Tam były emocje, wzruszenia, łzy szczęścia. Chcieliśmy, by ta hala odzyskała swój blask, by dzieci i młodzież mogły dalej ćwiczyć – tłumaczyła w rozmowie z nami. – Myślę, że ta hala ma dobre fluidy i być może będą w niej ćwiczyć przyszli wychowankowie Wisły Płock sekcji piłki ręcznej – powiedziała Wioletta Kulpa, która podczas konferencji prasowej przekazała również w imieniu PKN ORLEN piłki, które stanowić będą wyposażenie hali.

Wioletta Kulpa, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN

Jak długo trwał remont obiektu?

– Prace wykonawcze zaczęły się pod koniec kwietnia br., a zostały zakończone w ostatnim tygodniu sierpnia – powiedziała nam Jolanta Chmiel, Dyrektor Biura Administracji PKN ORLEN S.A. – Został wykonany gruntowny remont poszycia dachowego, częściowo wymienione instalacje ogrzewania cieplnego, częściowo wentylacje, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, jak również stare oświetlenie wymieniono na ledowe – wymieniała dyrektor.

Jolanta Chmiel, Dyrektor Biura Administracji PKN ORLEN S.A.

Co istotne, z odnowionej hali będą mogli korzystać nie tylko uczniowie Centrum Edukacji, ale i mieszkańcy, oczywiście w porozumieniu ze szkołą. Już wiadomo, że to właśnie w Blaszak Arenie odbywać się będzie Handball Mini Liga.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. uczen says:

    Szkoda tylko, ze nie zostal sprzatniety styropian, filtry po papierosach, setki i inne śmieci spod trybun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU