REKLAMA

Bielsk ma pomnik papieża

REKLAMA

Niedziela Palmowa w Bielsku miała w tym roku wyjątkowy przebieg. To właśnie tego dnia uroczyście odsłonięto i poświęcono pomnik papieża Jana Pawła II i to już jako Świętego.

Złoty pomnik papieża został ufundowany przez Prorektora ds. Nauki i Rozwoju Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, Ks. Prof. dr hab. Andrzeja Gretkowskiego, który pochodzi z parafii Bielsk. W trakcie uroczystości obecna była również społeczność akademicka Włodkowica – chór akademicki pod dyrekcją mgr M. Szpotańskiej.

PowiązaneTematy

– Jest to spełnienie osobistego pragnienia i mały dowód wdzięczności Janowi Pawłowi II za Jego obecność w codziennym kapłańskim życiu. Jemu tyle zawdzięczam… – mówi Ks. Profesor Gretkowski. Ksiądz siedem razy spotkał się z Janem Pawłem II podczas audiencji prywatnych w Watykanie, pierwszy raz 12 maja 1979 roku, zaś ostatni 12 czerwca 2003 r.

Ksiądz Andrzej Gretkowski do Bielska sprowadził również Relikwie św. Siostry Faustyny, ufundował ornat Jana Pawła II, kielich mszalny przywieziony z Ziemi Świętej czy też Krzyż i lichtarze ołtarzowe.