REKLAMA

Bezpłatne zajęcia kulinarne, plastyczne, sportowe, komputerowe… Miejsce specjalne dla Seniorów!

REKLAMA

Starość trudno określić jako najpiękniejszy okres życia. A jednak jest miejsce, w którym Seniorzy mogą realizować swoje pasje, mieć zapewnioną opiekę i dobre słowo. Powstało niedaleko Płocka – w Sikorzu.

„Leonianum – Piękne życie” to Fundacja, która powstała z myślą o Seniorach. Została stworzona dla wszystkich tych, w których życiu przyszedł czas, by godnie odpocząć po latach pracy i codziennego zabiegania – mówi ks. Łukasz Nowak, prezes Fundacji. Swoją działalność fundacja prowadzi od sierpnia 2017 roku, została ustanowiona przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, działającego w imieniu i na rzecz Diecezji Płockiej.

Głównym celem osób, które działają w Leonianum, jest działalność charytatywna i społecznie użyteczna w zakresie opieki i pomocy społecznej. Fundacja specjalizuje się w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo – leczniczych dla osób, wymagających pomocy ze względu na wiek lub stan zdrowia. W zakresie działania jest również niesienie pomocy osobom chorym i opuszczonym, propagowanie postaw prospołecznych i obywatelskich, a także chrześcijańskich zasad i wartości.

Fot. PetroNews

W tym celu powstał Ośrodek w Sikorzu, w którym prowadzony jest m.in. Dom Seniora oraz Dom Dziennego Pobytu.

– Dom Seniora w Sikorzu jest przeznaczony dla osób starszych, chorych i samotnych, szukających czułej opieki i poczucia bezpieczeństwa – tłumaczy ks. Łukasz Nowak. – Chcemy, aby każdy z mieszkańców Leonianum czuł się jak w swoim domu, miał strefę prywatności, a jednocześnie nigdy nie czuł się samotnym, by miał pewność, że jego najmniejsze potrzeby są dla nas najważniejsze… – dodaje.

I to właśnie zapewnia nie tylko doświadczony, pełen empatii personel, ale i komfort w Domu Seniora. Pokoje są stylowo urządzone, jedno i dwuosobowe, z łazienką, wyposażone w nowoczesny system przywołania opieki. W każdym jest 32-calowy telewizor, rozbudowane systemy teletechniczne oraz bezprzewodowy Internet.

Fot. PetroNews

Dom Seniora posiada własne wyżywienie, rehabilitację oraz różnego rodzaju pomoc dla osób starszych. Rodziny odwiedzające Leonianum, mogą przenocować w specjalnie przygotowanych pokojach dla gości. Dostępne są również sale bankietowo-konferencyjne, a także różnego rodzaju turnusy, m.in. rehabilitacyjne.

Leonianum, to również Dom Dziennego Pobytu. Podopieczni Fundacji Leonianum, ale również i osoby, które ukończyły 60 lat i nie mieszkają na co dzień w Domu Seniora, mogą uczestniczyć w tematycznych spotkaniach, odbywających się trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, środy i piątki) w godz. 9-14.Fot. PetroNews

– W poniedziałki są to zajęcia kulinarne i plastyczne, w środy sportowe, zaś w piątki zajęcia komputerowe – mówi ks. Łukasz Nowak. – Zajęcia prowadzone są przez ludzi z pasją i pełnych empatii, a udział w nich jest bezpłatny – podkreśla.

Jest to możliwe dzięki pozyskaniu przez fundację środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020, edycja 2019.

Fot. PetroNews

Leonianum ma również dalsze plany rozwoju.

– Niebawem uruchomimy swoje Centrum Rehabilitacyjne. Obecnie sale rehabilitacyjne są wypełniane profesjonalnym, nowoczesnym sprzętem do ćwiczeń i zabiegów, co, wraz z wykwalifikowanym personelem, będzie bez wątpienia atutem naszej rehabilitacji. Każdy będzie miał możliwość skorzystania z pełnej oferty Leonianum – zaznacza prezes Fundacji.

Usługi rehabilitacyjne to już najbliższa przyszłość – ich planowany termin rozpoczęcia to sierpień 2019 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Fundacji i profilu facebookowym. Można również kontaktować się telefonicznie pod numerem 502-231-005 lub mailowo: kontakt@leonianum.pl.

Fundacja LEONIANUM – Piękne życie
Sikórz 83A, 09-413 Sikórz
tel. 502 231 005, 505 563 057
e-mail: kontakt@leonianum.pl
FB/domsenioraleonianum
FB/salewleonianum
www.leonianum.pl

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Senior says:

    ,,…Dom Seniora w Sikorzu jest przeznaczony dla osób starszych, chorych i samotnych, szukających czułej opieki i poczucia bezpieczeństwa – tłumaczy ks. Łukasz Nowak…” Tylko niech Ksiądz Prezes powie ile taki miesięczny pobyt kosztuje. I to z miłości do bliźniego, czy do pieniędzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU