Bezpłatne badania dla cukrzyków

REKLAMA

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.  W czwartek, 27 czerwca będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi metodą paskową, poziom ciśnienia oraz sprawdzić wagę ciała.

Cukrzyca nazywana jest chorobą zachodniej cywilizacji. Cierpi na nią już 350 milionów ludzi na świecie – ponad dwukrotnie więcej niż 30 lat temu. W Polsce na cukrzycę choruje około 2,5 miliona ludzi. Statystyki wskazują, że do 2030 roku liczba ta wzrośnie do 3,2 miliona.

PowiązaneTematy

W Polsce Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest co roku 27 czerwca. Święto stanowi okazję do upowszechniania wiedzy o chorobie. W Płocku na bezpłatne badania zaprasza przychodnia przy ul. Miodowej. Będzie tam można zbadać poziom cukru we krwi metodą paskową, poziom ciśnienia oraz sprawdzić wagę ciała. Wystarczy zgłosić się do gabinetu zabiegowego (parter, pokój nr 7) między godz. 7.30 a 10. Uwaga! Możliwe jest wykonanie stu pomiarów. Decyduje kolejność zgłoszenia. Na badanie należy zgłosić się na czczo.