REKLAMA

Bezpiecznie na rowerze – policja nagrodzi za wiedzę

REKLAMA

W piątek, 4 lipca, funkcjonariusze policji będą informować rowerzystów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Będą również mówić o obowiązkowym wyposażeniu rowerów.

Lato to czas, w którym najczęściej aktywnie wypoczywamy na rowerze. Jednak dla wielu osób jednoślad napędzany siłą mięśni to nie tylko hobby, ale codzienny środek transportu. Łatwiej jest nim zaparkować, a w godzinach szczytu szybciej przejedziemy miasto rowerem niż autem albo komunikacją miejską. Coraz większa liczba rowerzystów niesie za sobą konieczność edukacji w tym zakresie.

– Zasady ruchu rowerów określają przepisy zawarte w Kodeksie drogowym, a bardzo wielu rowerzystów nie potrafi stosować tych przepisów w praktyce – mówi Krzysztof Piasek z płockiej policji. Nie ma co się dziwić. Pewnie dla wielu cyklistów ostatnia nauka w tym zakresie miała miejsce jeszcze w szkole podstawowej, więc przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat pewne niuanse mogły umknąć uwadze.4 lipca mają jednak niezwykłą okazję przypomnieć sobie podstawy użytkowania dróg jednośladem. Na widok radiowozu, zamiast prężyć się i udawać że wszystko jest w porządku, sprawdźmy czy nie jest to specjalnie przygotowany przez płockich funkcjonariuszy pojazd, który wyedukuje płockich cyklistów. Taki samochód spotkamy w godzinach 11-14. Funkcjonariusze będą zatrzymywać miłośników jazdy na rowerze oraz zadawać im pytania z zakresu bezpiecznej jazdy. Każdy, kto poprawnie odpowie na pytanie, otrzyma od funkcjonariuszy na pamiątkę drobny upominek. Policjanci będą przypominać podstawowe zasady ruchu rowerów osobom, które być może o tych zasadach zapomniały.

Płockie kontrole prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Rowerem bezpieczniej do celu”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU