Bezpieczne przejście w Radzanowie. Pierwsze takie w powiecie

REKLAMA

Dla płocczan pewnie to nic wielkiego, jednak w gminach bezpieczne przejście dla pieszych, ze światłami, i na dodatek w pobliżu szkoły, to niezmierna rzadkość i ogromna poprawa bezpieczeństwa najmłodszych. Dlatego otwarcie takiego przejścia w Radzanowie miało bardzo uroczysty charakter.

– Ta inwestycja jest świetnym przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządami różnego szczebla – mówił w trakcie oficjalnego otwarcia wójt gminy Radzanowo, Sylwester Ziemkiewicz. – Jedną z pierwszych spraw, jakie trafiły na moje biurko po objęciu przeze mnie funkcji wójta, było właśnie zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, uczęszczających do szkoły w Radzanowie. Mam nadzieję, że ten rok będzie rokiem bezpiecznej drogi do szkoły – dodał.

PowiązaneTematy

– Cieszę się, że realizujemy inwestycje, które wpływają na bezpieczeństwo, szczególnie bezpieczeństwo najmłodszych – powiedział starosta płocki, Mariusz Bieniek. – To wy powinniście dokonać tego otwarcia, bo przejście jest dla was – skierował się bezpośrednio do uczniów, uczestniczących w otwarciu bezpiecznego przejścia dla pieszych.

Inwestycja powstała ze środków wspólnych gminy Radzanowo i starostwa powiatowego w Płocku. Koszt jej wykonania to 70 tys. zł.