Będzie postępowanie prokuratorskie w sprawie pożaru zakładów mięsnych Olewnik?

0

Jak informowaliśmy wczoraj, 1 stycznia doszło do pożaru w Zakładzie Mięsnym Olewnik Bis w Świerczynku (gm. Drobin). Nadal trwa akcja strażaków na miejsca zdarzenia, prawdopodobnie do akcji wkroczy też prokuratura.

1 stycznia w godzinach porannych doszło do pożaru w zakładach mięsnych pod Drobinem.

– Pożar powstał w pomieszczeniu magazynu, w którym składowane były kartony – informuje Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. – Ogień rozszerzył się na część magazynową i pomieszczenia biurowe – dodaje.

Na miejscu nadal pracują jeszcze jednostki straży pożarnej. – To rutynowe działania. Musimy być pewni, że pożar się nie odbuduje, dlatego strażacy szczegółowo sprawdzają miejsce zdarzenia – tłumaczy Edward Mysera.

Pożar w zakładach mięsnych Olewnik

Czy jest już znana przyczyna wybuchu pożaru?

– Na miejscu trwają prace strażaków, jest więc jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Na tę chwilę zabezpieczamy miejsce zdarzenia. Postępowanie, ze względu na duże straty materialne, będzie prawdopodobnie prowadzone pod nadzorem prokuratury – mówi rzecznik.

Zobaczcie, jak wyglądała akcja gaszenia pożaru w obiektywie strażaków z OSP w Staroźrebach.

 

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…