REKLAMA

Będzie nowy sekretarz miasta. Kto nim zostanie?

REKLAMA

Płock będzie miał nowego sekretarza miasta. Od kiedy w 2013 roku z funkcji tej zrezygnował Marcin Uchwał, w jego miejsce powołano Dorotę Kozanecką, jako pełniącą obowiązki. Po zmianach w prawie, na tym stanowisku musi być osoba, która spełnia wymogi ustawowe. 

Pełniący obowiązki sekretarza miasta przewijali się przez ratusz od 2010 roku. Najpierw na tym stanowisku pojawił się Marcin Uchwał, który ze względu na niewystarczające doświadczenie mógł jedynie pełnić obowiązki sekretarza. W 2013 roku przez kilka miesięcy nie pojawiał się w pracy, najpierw przebywając na urlopie, a potem na zwolnieniu lekarskim. Pod koniec sierpnia 2013 złożył wymówienie, które zostało przyjęte przez prezydenta Płocka. Kompetencje Marcina Uchwała okazały się wystarczające, aby rok później mógł on objąć stanowisko wiceprezesa Komunikacji Miejskiej w Płocku. Tymczasem pełniącą obowiązki sekretarza miasta została Dorota Kozanecka, i to dosłownie na kilka dni przed wejściem w życie ustawy, zabraniającej obejmowania stanowiska sekretarza w tym trybie. Jako, że prawo nie działa wstecz, Kozanecka mogła piastować swoją funkcję aż do teraz.

Ostatnio jednak pojawiły się pogłoski o zmianie na tym stanowisku, które urząd miasta potwierdza. – W ciągu najbliższych tygodni odbędzie się konkurs, który wyłoni najlepszego kandydata. Warunki, które ma spełniać nowy kandydat określa ustawa i według tych kryteriów całe postępowanie zostanie przeprowadzone – powiedział nam Hubert Woźniak z działu prasowego płockiego ratusza.Według nieoficjalnych informacji, najbardziej prawdopodobną kandydaturą jest Łukasz Jankowski, obecnie pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. organizacyjnych w Orlen Arenie, który aktywnie brał udział w ubiegłorocznej kampanii wyborczej prezydenta Płocka. Informacje na ten temat to jedynie pogłoski, jednak coraz częściej to właśnie nazwisko wiceprezesa stowarzyszenia Innovacja pada w kuluarowych rozmowach.

Czy to właśnie on przejmie stanowisko po Dorocie Kozaneckiej? Wszystko powinno wyjaśnić się za kilka tygodni, gdy zostanie rozstrzygnięty konkurs.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU