Będzie nowe rondo na małej obwodnicy [ZDJĘCIA, FILM]

REKLAMA

W środę ostatniego dnia kwietnia odbyła się prezentacja miejsca, przez które przebiegać będzie pierwszy odcinek tzw. małej obwodnicy. 

Obwodnica to temat, który najbardziej elektryzuje zarówno rządzących miastem, jak i tych, którzy tę władzę chcą w przyszłości sprawować. Ludzie o nią pytają, mówią o niej, można nawet powiedzieć, że obwodnica to największa płocka celebrytka, i wcale nie chodzi tu o gabaryty. O jej sensowności dyskutowano na wtorkowej sesji rady miasta. Radni mieli różne pomysły, tworzyli własne wizje objazdu Płocka, inni z kolei zwracali uwagę, że ta droga nie zlikwiduje problemu przewozu substancji niebezpiecznych przez miasto.

PowiązaneTematy

Według ratusza, budowany pierwszy odcinek małej obwodnicy to realne kroki, podjęte w celu zwiększenia bezpieczeństwa w Płocku. Pierwszy etap wyprowadza substancję niebezpieczne na drogę 567, a cała arteria ma spełniać wszelkie standardy, których wymaga się od dróg okalających miasta. Władze miasta oczekują, że fakt posiadania w mieście takiej drogi stworzy z Płocka miejsce przyjazne potencjalnym inwestorom.

Byliśmy na placu budowy. Wczoraj pokazaliśmy nową drogę tranzytową z lotu ptaka, dzisiaj jechaliśmy po jeszcze prowizorycznej trasie. W tym momencie trwają przekładki rurociągów Orlenu i Pernu, do tego robione są kolejne warstwy nasypów. Jak mówią wykonawcy, w tym roku pogoda jest bardzo łaskawa i prace mogą iść stosunkowo szybko. Zapał nieco studził ekspert, który zwrócił uwagę na długo trwające badania, niezbędne do rozpoczęcia prac nad kolejnymi warstwami, a które mają na celu sprawdzenie wytrzymałości i nośności dotychczasowych warstw. Mimo to, pod koniec maja ma być widoczny kolejny wyraźny krok w stronę istnienia drogi. Plan zakłada stworzenie warstw konstrukcyjnych na początku czerwca.

Obwodnica poza tym, że jest z myślą o płocczanach, ma sprawić pełne udrożnienie ruchu na trasie Kutno-Ciechanów. Dlatego między innymi powstanie kolejne rondo oddalone o około 80 metrów od ronda imienia Stanisława Osieckiego.

Zobaczcie materiał filmowy i zdjęciowy z przejażdżki po małej obwodnicy.