REKLAMA

Będzie jaśniej nad Orlenem [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

PKN Orlen poinformował, że 18 sierpnia zatrzymana zostanie Instalacja Olefin, co spowoduje, że nad Zakładem Produkcyjnym będzie zauważalna jasna łuna światła. Efekt ten widoczny będzie również w przyszłym tygodniu, podczas uruchamiania instalacji.

Jak informuje biuro prasowe koncernu, w trakcie postoju instalacji Olefin, nad zakładem będą zauważalne płomienie na pochodniach, którym mogą towarzyszyć efekty dźwiękowe. Powstają one w procesie pompowania pod wysokim ciśnieniem pary wodnej, a dzieje się tak w celu bezpiecznego i bezwonnego spalania gazowego.

Orlen nie przewiduje natomiast wystąpienia uciążliwości zapachowych, ponieważ całkowita utylizacja frakcji węglowodorowych, która odbędzie się w tym czasie, rozkłada je na dwutlenek węgla i parę wodną. Pojawienie się płomieni na pochodni w żadnym wypadku nie oznacza więc większej emisji substancji do atmosfery poza CO2.

– Przypominamy, że jest to proces bezpieczny i odbywający się pod kontrolą technologów. Funkcjonuje w każdej rafinerii na świecie, jako system bezpieczeństwa i stanowi niezbędny element wyposażenia w tego typu instalacjach produkcyjnych – informuje PKN Orlen.Przyczyną zatrzymania instalacji jest konieczność usunięcia usterki, jaka została wykryta na jednym z rurociągów. – Proces zostanie przeprowadzony z najwyższą dbałością o środowisko, pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa – zapewnia PKN Orlen.

Aktualizacja

20 sierpnia PKN Orlen poinformował, że pracownicy instalacji usunęli usterkę już w sobotę, 18 sierpnia.

– W tej sytuacji instalacja pracuje prawidłowo, bez zakłóceń i na stabilnym poziomie. Tym samym nie ma konieczności uruchamiania procesu spalania na pochodniach, a zarazem nie powstaną efekty świetlne – wyjaśnia Arkadiusz Ciesielski z Zespołu ds. Relacji ze Społecznościami Lokalnymi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU