Będą uczyć w przerębli

REKLAMA

„Bezpieczna zima z WOPR” to program, który wpisał się już w zimowy kalendarz wydarzeń. Na zamrożonym zalewie Sobótka płoccy ratownicy wodni kolejny raz przeprowadzą szkolenie, wyjaśniające poprawne zachowanie się na lodzie.

Pierwotnie pokazowa akcja WOPR miała odbyć się 31 stycznia, jednak ze względu na niezbyt przyjazne warunki hydrometeorologiczne, termin przełożono na 7 lutego. Pokaz zachowania na lodzie, przy wpadnięciu do lodowatej wody, rozpocznie się o godzinie 12 na zalewie Sobótka. Tradycyjnie już, w szkoleniu będzie mógł wziąć udział każdy, kto będzie miał na to ochotę, oczywiście pod warunkiem, że jego stan zdrowia na to pozwoli.

PowiązaneTematy

Ze szkolenia dowiemy się m.in. jakie są sposoby przygotowania się do wejścia na lód, na które akweny wodne można wchodzić zimą, jak użyć dostępnego sprzętu i zamienić go w ratunkowy (np. sanki, szalik, gałąź, drabina, itp.). Najbardziej pokazowe i zapewne potrzebne szkolenie pokaże w praktyce, jak zachować się w sytuacji załamania się pod nami lodu.

Jak informuje płocki WOPR, aby wziąć udział w praktycznym szkoleniu, należy zabrać z domu dodatkowy komplet suchych rzeczy do przebrania (czapka, rękawiczki, kurtka, bluza, bielizna spodnie, skarpety, buty) oraz plecak wyposażony w pas biodrowy i dwa duże worki foliowe, np. na śmieci, o pojemności minimum 60 litrów. Trzeba również okazać aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do takiego szkolenia.

PetroNews jest patronem medialnym akcji „Bezpieczna zima z WOPR”.

[button href=”http://petroecho.pl/filip-chajzer-tez-wskoczyl-do-przerebla/” align=”left”]Filip Chajzer też wskoczył do przerębla[/button]