REKLAMA

Będą syreny na Orlenie. Trwają ćwiczenia

REKLAMA

Jak informuje PKN ORLEN, w poniedziałek na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku zostaną przeprowadzone wewnętrzne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN. Przewidywane jest użycie syren alarmowych.

Oprócz zakładowej straży pożarnej, w manewrach, zaplanowanych na 27 listopada, wezmą udział także pracownicy ORLEN Ochrony, Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Centrum Medycznego, Zespołu Bezpieczeństwa Procesowego, Działu Spraw Obronnych oraz Wydziałowi Ratownicy Chemiczni.​​

PowiązaneTematy

– Służby przewidują w tym dniu użycie syren alarmowych oraz podawanie komunikatów głosowych na Bloku Tlenku Etylenu i Fenolu, instalacji Tlenku Etylenu i Glikolu II, gdzie będą realizowane działania. Ćwiczenia przeprowadzane są cyklicznie i służą doskonaleniu umiejętności oraz sprawdzeniu funkcjonowania systemu ostrzegania i alarmowania – informuje biuro prasowe koncernu.

Rozpoczęcie manewrów zaplanowano na godz. 10, a realizowane podczas nich zostaną wybrane, potencjalne scenariusze, przewidziane w Planach Operacyjno-Ratowniczych dla Zakładu Produkcyjnego w Płocku.

Podczas ćwiczeń na terenie całego Zakładu Produkcyjnego oraz w jego okolicach mogą być słyszalne syreny alarmowe, w tym wozów ratunkowych, jak i komunikaty głosowe wydawane w wewnętrznym systemie ostrzegania za pomocą megafonów.

Poniedziałkowe ćwiczenia są częścią planu usprawnienia działań ratowników na wypadek niespodziewanego wydarzenia. W tym roku podobne manewry zostały przeprowadzone już siedmiokrotnie. Każde ćwiczenia mają inny scenariusz, który polega na doskonaleniu działań operacyjnych oraz sprawdzeniu, czy służby ratownicze reagują zgodnie z obowiązującymi procedurami.