REKLAMA

Będą ratowali Płock. Wielkie manewry na początku czerwca

REKLAMA

Ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Bariera 2015” odbędą się w Płocku 2 i 3 czerwca. Trzeba przygotować się na chwilowe utrudnienia w ruchu na terenie miasta. 

PowiązaneTematy

Pierwszego dnia (2 czerwca) sprawdzana będzie gotowość służb ratowniczych do ochrony przed powodzią w rejonie placu Witosa, przed byłą cukrownią w Borowiczkach, gdzie rozłożona zostanie mobilna zapora przeciwpowodziowa na mostku rzeki Słupianki.

Z tego powodu, od godz. 10 do 13 zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi między ul. Harcerską a placem Witosa. Straż miejska i policja będą kierować na objazdy.

W drugim dniu manewrów (3 czerwca) od godz. 11 do 12 zweryfikowana zostanie efektywność działania służb ratowniczych w przypadku uwolnienia się do atmosfery amoniaku, pochodzącego z instalacji chłodniczej w Kutnowskich Zakładach Drobiarskich Ex-Drob S.A.– w Zakładzie Produkcyjnym przy ul. Bielskiej w Płocku.W związku z ćwiczeniami, zamknięty dla ruchu zostanie fragment ul. Przemysłowej, na odcinku od ul. Gwardii Ludowej do ul. Gawareckiego. Chwilowe utrudnienia w ruchu wystąpią również na ulicach: Gwardii Ludowej, Tysiąclecia i Bielskiej na czas przejazdu służb ratowniczych Państwowej i Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen S.A., a także karetek pogotowia ratunkowego.

Projekt „Bariera 2015” ma na celu sprawdzenie przygotowania kadry kierowniczej Urzędu Miasta Płocka, miejskich jednostek organizacyjnych, służb porządkowych, organów i sił systemu ratowniczego miasta do wykonywania zadań w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU