REKLAMA

Będą nowe chodniki na Zielonym Jarze i Podolszycach

REKLAMA

Jak twierdzi radna Wioletta Kulpa, na Zielonym Jarze i na Podolszycach potrzebne są nowe chodniki. – Od przystanku autobusowego na wysokości Panoramy Płock w stronę budynku przy ulicy Wyszogrodzkiej 161 mieszkańcy sami wydeptali sobie ścieżki – czytamy w jej interpelacji. – Wnoszę o zaprojektowanie i wykonanie chodnika na terenie osiedli Zielony Jar i Podolszyc Południe – apeluje radna PiS. Ratusz odpowiada.

Prośbę o nowe chodniki wnieśli sami mieszkańcy. Jak czytamy w interpelacji radnej Prawa i Sprawiedliwości, chodniki, znajdujące się na tych osiedlach nie spełniają wymogów płocczan, którzy sami wyznaczyli sobie optymalne według nich ścieżki. Właśnie dlatego radna Kulpa zaproponowała, by zaprojektować i wykonać chodniki dla pieszych, prowadzące przez wydeptane już dróżki.

Urząd miasta tłumaczy, iż Miejski Zarząd Dróg w Płocku opracowuje dokumentację techniczną na budowę chodnika w miejscu, wskazanym przez radną PiS. Ratusz wystąpi też o otrzymanie prawa do dysponowania gruntem na cel budowy od właścicieli działek, na której zlokalizowany byłby odcinek chodnika.– Po uzyskaniu stosownych zezwoleń, możliwa będzie realizacja budowy – obiecuje Cezary Lewandowski, zastępca prezydenta Płocka. Wiceprezydent nie precyzuje jednak czasu, w którym prace miałyby się rozpocząć. – Budowa zostanie zaplanowana w przyszłych latach i uzależniona będzie od wysokości środków finansowych w Budżecie Miasta Płocka – tłumaczy Lewandowski.

Mieszkańcy będą musieli więc uzbroić się w cierpliwość i wydreptać sobie ścieżkę do faktycznej realizacji pomysłu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU